Tiesu informatīvajā sistēmā pieejamā informācija liecina, ka lieta 3. janvārī saņemta Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, bet jau nākamajā dienā lieta pēc piekritības nodota Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai, kur tā saņemta 5. janvārī. Par tiesnesi lietā nozīmēta Maruta Bite, bet lietas izskatīšanas datums vēl nav nozīmēts.
Lai arī lieta jau ir nodota tiesai, prokuratūrā aģentūrai LETA nevēlējās atklāt plašākas apsūdzības, tostarp to, kādā veidā notika ziņu izpaušana un kam domrakstu temati atklāti.
Krimināllikums par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, atklāšanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu, vai naudas sodu.
Zilberte aģentūrai LETA norādīja, ka apsūdzībai nepiekrīt. "Ja es būtu piekritusi [apsūdzībai], lieta nebūtu aizgājusi līdz tiesai. Nekādu vienošanos prokuratūrā es neesmu parakstījusi, arī mutiski nav notikusi vienošanās. Saprotams, ka es apsūdzībai nepiekrītu," norādīja Zilberte.
Zilberte turpina ieņemt direktores vietnieces amatu. Viņai patlaban nav zināms, kad paredzēta pirmā tiesas sēde šajā krimināllietā.
Direktores vietniece pārliecināta, ka Rīgas Ostvalda vidusskolā eksāmena norise tikusi nodrošināta atbilstoši esošajam normatīvajam regulējumam. "Skola neko nav pārkāpusi. Absolūti," piekodināja Zilberte.
Rīgas Ostvalda vidusskolas direktore Jeļena Ivanova aģentūrai LETA pauda, ka viņai neesot informācijas par viņas vietniecei inkriminēto noziegumu. Ivanova gan atzina, ka ir informēta par skolā notikušajām izmeklēšanas darbībām, taču viņa vēlreiz uzsvēra, ka "ne par kādiem uzvārdiem informācijas nav".
Ivanova nepiekrīt, ka skolā eksāmena norisē bijušas kādas nepilnības. "Mums viss bija kārtībā. Viss noritēja atbilstoši instrukcijām, un ļoti labā līmenī, tāpēc ar eksāmeniem nekādu problēmu nebija," sacīja Ivanova. Uz jautājumu, vai viņa tādā gadījumā nepiekrīt tam, ka skolā būtu "noplūduši" latviešu valodas eksāmena domraksta temati, Ivanova atbildēja: "Diez vai, diez vai!"
Rīgas Ostvalda vidusskolā tiek īstenota mazākumtautību izglītības programma. Skolas mājaslapā norādīts, ka skolas mācību valoda ir krievu.
Kā liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā pieejamā informācija, Rīgas Ostvalda vidusskolā latviešu valodas centralizētajā eksāmenā uzrādītais rezultāts vidēji ir 41,93%, kas ir zemāks nekā vidējais šī eksāmena rezultāts valstī (50,9%), kā arī Rīgas skolu vidū (51,0%).
Latviešu valodas eksāmena rezultāts šajā skolā ir zemākais pārējo valsts pārbaudījumu vidū. Latviešu valodas eksāmena kārtotāju rezultāti šajā skolā svārstās no 11,36% līdz 79,54%. Šajā valsts pārbaudījumā 20% līmeni nepārsniedza četri skolēni, vēl trīs skolēni sasniedz 30% robežu, desmit skolēni - 40% robežu, deviņi - 50% robežu, 12 - 60% robežu, savukārt divi skolēni pārvarēja 60% atzīmi, liecina VISC pieejamā informācija.
Tāpat 2016./2017.mācību gadā uzrādītais rezultāts latviešu valodas eksāmenā šajā skolā ir zemāks nekā 2015./2016/mācību gadā, kad tas bija 43,53%.
Krimināllietu pirms nodošanas prokuratūrai izmeklēja Valsts policija, kura iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka izmeklēšanā tika nopratināti vairāki desmiti personu, veiktas ekspertīzes, izņemti datu nesēji, mobilie telefoni un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā.
Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika aizturēta iespējamā vainīgā Rīgas vidusskolas amatpersona.
VISC iepriekš informēja, ka pērn 16.maijā pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā bija noplūduši tā trešās daļas jeb domraksta temati. Centrā toreiz norādīja, ka temati tikuši laikus mainīti pret rezerves variantiem, tādējādi netraucējot eksāmena norisi. Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka, iespējams, ne visi skolēni, neskatoties uz VISC norādījumiem, saņēmuši rezerves variantus. Vēlāk tapa zināms, ka esot noplūduši arī rezerves domraksta temati.
Šis nav vienīgais kriminālprocess, kas VP tika sākts par eksāmenu nopludināšanu. Lieta par matemātikas eksāmenu atrodas VP Rīgas reģiona pārvaldē un tajā turpinās izmeklēšana.
Reina
Mumu