Taču, ja valdes locekļu kompetence ir nodalīta un ir iespējams pierādīt, ka pārkāpuma izdarīšanā ir vainīgs viens konkrēts valdes loceklis, administratīvais sods tiks piemērots attiecīgajai personai. Ja pārkāpumu ir izdarījusi fiziska persona, administratīvais sods attiecīgi tiek piemērots šai personai. Pašlaik likums nosaka, kādos gadījumos partijas ir iespējams saukt pie administratīvās atbildības, taču līdz ar plānotajiem grozījumiem šāda tiesību norma tiks izslēgta un likumu papildinās ar precīzu administratīvā pārkāpuma sastāvu un sankciju. Plānotie grozījumi likumā paredz, ka par noteikto partiju finansēšanas kārtības ierobežojumu, noteikto aizliegumu neievērošanu un pienākumu nepildīšanu fiziskai personai vai attiecīgas partijas valdes loceklim tiks piemērots naudas sods līdz 2000 eiro.
KNAB praksē vairākkārtīgi ir saskāries ar situācijām, kad partijas distancē sevi no likumā noteiktās finansēšanas kārtības ierobežojumu, noteikto aizliegumu un pienākumu neievērošanas un nepildīšanas. Kā piemērs tiek minēta kāda partija, kas divu gadu laikā ir saukta pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu trīs reizes: par ziedojumu saraksta neiesniegšanu, nepilnīgas informācijas norādīšanu vēlēšanu deklarācijā un grāmatvedības kārtošanas noteikumu neievērošanu. Minētajā gadījumā visi KNAB lēmumi ir stājušies spēkā un nodoti tiesu izpildītājam, taču piemērotais sods vēl aizvien nav piedzīts. Pagaidām KNAB sagatavotie likuma grozījumi ir izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, taču tie vēl ir jāizskata un jāpieņem valdībā un Saeimā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 27. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Keramzīts
Elmars