To, ka tieši piena tirgū valda viskritiskākā situācija, Dienai izceļ arī biedrības Zemnieku saeima pārstāve Līva Liepniece. Viņa norāda, ka piena pārstrādes uzņēmumos veidojas gatavās produkcijas pārpalikumus, tāpēc arī samazinās iepirkuma cenas. "Pēc Lauksaimniecības datu centra sniegtās informācijas, piena iepirkuma cena jūnijā bija 295,89 eiro par tonnu un jūlijā - 293,16 eiro/t. Lauksaimniecības datu centra veiktās operatīvās aptaujas rezultāti liecina, ka vidējā iepirkuma cena oktobra pirmajā pusē bija 220,00 eiro/t, kas ir par 25% zemāka nekā iepriekšējos mēnešos. Piena iepirkuma cena ir noslīdējusi zem piena ražošanas pašizmaksas," atklāj Liepniece. Viņa norāda, ka patlaban notiekot govju brāķēšana, proti, govis, no kurām neizslauc daudz piena, tiek nodotas gaļas kombinātā. Par spīti kritiskajai situācijai, neviens lauksaimnieks vēl nav bankrotējis.
Zemnieku saeimas pārstāve teic, ka šobrīd lauksaimnieki vēl dzīvo no saviem ietaupījumiem.
Sankcijas atstājušas ietekmi arī uz cūkkopību. Iepriekš izskanēja runas, ka nozare necietīs, jo Āfrikas cūku mēra dēļ Krievija cūkgaļu no Latvijas neiepirka tāpat, tomēr notiekošais radījis netiešo ietekmi. Embargo dēļ cietis gaļas eksports citās valstīs, un tām nācies mainīt tirdzniecības apjomus uz Latviju. Liels trieciens piedzīvots dārzeņu nozarē. Atsevišķu produktu cenas samazinājušās pat par pusi. Šeit ietekmi atstājis ne tikai liegums ievest dārzeņus Krievijā, bet arī apstāklis, ka lielos apjomos strauji ienākusi citu valstu produkcija. Kā norāda ekonomikas ministrijā, burkānu cena šogad bija par pusi mazāka nekā pērn, tomāti bijuši vidēji par 30% lētāki.
Visu žurnālistes Aļonas Zanderes rakstu Pārtikas ražotāju izdzīvošanas cīņa lasiet otrdienas, 4. novembra, laikrakstā Diena!