Tomēr jānorāda, ka lielākās un aktīvākās reformas problemātiskajās jomās valdība un Saeima sāka īstenot tikai tad, kad starptautiskās institūcijas bija izteikušas būtiskus aizrādījumus par esošo situāciju Latvijas finanšu jomā un pat piedraudējušas ar Latvijas iekļaušanu tā sauktajā pelēkajā sarakstā – valstu grupā, kurā vērojamas ilgstošas un sistemātiskas problēmas nelegālo naudas plūsmu apkarošanā un novēršanā.
Neieslīgt pašapmierinātībā
Stokholmas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors, ekonomikas eksperts Arnis Sauka sarunā ar Dienu kopumā atzinīgi vērtēja Moneyval ziņojumu, tomēr aicināja politiķus tagad neieslīgt apmierinātībā un turpināt sakārtot problemātiskās tautsaimniecības jomas. ''Acīmredzami tā ir ļoti laba ziņa, kam vajadzētu pozitīvi ietekmēt arī valsts reputāciju. Izskatās, ka no pelēkā saraksta esam izbēguši. Ceru gan, ka politikas veidotāji to neinterpretēs kā ''viss ir padarīts'', jo darāmā vēl ir daudz. Tomēr arī izdarītais gada laikā ir labi novērtēts, un tas ir ļoti svarīgi,'' pauda Sauka, piebilstot, ka arī Latvijas tautsaimniecībai kopumā šāds vērtējums noteikti ir svarīgs.
''Esam maza un atvērta, uz eksportu orientēta ekonomika. Gan norēķinu, gan reputācijas ziņā iekļūšana pelēkajā sarakstā radītu daudz šķēršļu.''
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 23. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Irlielāmērāticams
VVZ