Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 9. decembris
Sarmīte, Tabita

Guntars Gūte

Biodegvielas nozīme tautsaimniecībā

Nesasniedzot ES noteiktos zaļos mērķus vienā jomā, nāksies palielināt to izpildi citās, sarunā ar Guntaru Gūti skaidro Latvijas Biodegvielas un bioenerģijas asociācijas vadītājs Indulis Stikāns.

Skopums pret nākotni

Klausoties politiķu solījumus un apņemšanās, kā arī izteikumus par esošo situāciju, varētu šķist, ka lielā mērā Latvijā visam vajadzētu būt kārtībā, tostarp attiecībā uz vienu no svarīgākajām sabiedrības grupām – bērniem.

E-pakalpojumi no nākamā gada – plašāki un drošāki

Viena no izmaiņām skars būtībā katru iedzīvotāju – no nākamā gada 1. maija eID karte ir noteikta kā primārais personu apliecinošais dokumenta veids, tas nozīmē, ka katram Latvijas iedzīvotājam no 14 gadu vecuma būs pieejams arī eParaksts.

Skopums pret bērniem šodien izmaksās daudz dārgāk rīt

Par bērnu un pusaudžu mentālās veselības vajadzībām, problēmām un situācijas risinājuma gaitu Guntars Gūte sarunājas ar Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu un pusaudžu resursu centra vadītāju Lieni Dambiņu.

Miljonārs – Latvijas ekonomikas barometrs

Par jaunā izdevuma Miljonārs tapšanu un informācijas atklātības nozīmīgumu Guntars Gūte sarunājas ar izdevuma līdzautoru, publicistu Lato Lapsu.

Perevoščikovs: omikrona izplatība nav izsekojama

Covid-19 testēšanas būtiskas mazināšanas iemesls nav līdzekļu trūkums, bet gan racionāls taupīgums, Guntaram Gūtem apgalvo Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viedā tukšvārdība

Pēdējā gada laikā – no pērnā gada oktobra līdz šī gada oktobrim – Latvijā reģistrēti kopumā 9215 jauni uzņēmumi, savukārt slēgti – 10 407 uzņēmumi.

Kaitnieciska politika

Redzot pēdējos valsts lēmumus – gan aizgājušās Saeimas populistiskos nolūkos nolemto par minimālās algas palielināšanu par 120 eiro, gan AS Augstsprieguma tīkls un AS Sadales tīkls neizprotamo vēlmi drastiski paaugstināt savu pakalpojumu tarifus, rodas loģisks jautājums – vai politiķi un valsts pārvalde kopumā ir nolēmuši pilnībā iznīcināt Latvijas ekonomiku un padarīt daudzus iedzīvotājus par nabagiem?

Politiķiem jābūt valstsvīriem

Par Latvijas šodienu un nākotni Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ivaru Kalviņu.

Jaunzemi rotē uz citu amatu

Ir uzsākta procedūra, lai no amata atstādināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi pārceltu citā amatā – Finanšu ministrijā (FM). Šādu portāla diena.lv rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju apstiprināja FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Par prioritātēm

Pavērojot publisko telpu, šķiet, patlaban dienas kārtībā aktuālākās tēmas ir valdības (ne)veidošanas sarunas, Krievijas karš Ukrainā, pseidoskandāls ar nosaukumu "čuhņa", dzīves dārdzības pieaugums un vēl virkne šodien aktuālu, taču ilgākā laika posmā noteikti pārejošu tēmu.

Boksēšanās dubļos

Valdības veidošanas sarunās patīkamu humora piedevu sniedz politiķu spilgtie epiteti, sociālajos tīklos un intervijās medijiem klāstot savu "vienīgo pareizo" skaidrojumu par to, kādēļ koalīcijas veidošanas sarunas iestrēgušas absolūtā horizontālā vai vertikālā strupceļā un buksē kā automašīna dubļos.

Līcis: nav, no kā palielināt minimālo algu

Par preses izdevumu abonēšanas prognozēm un situāciju nozarē Guntars Gūte intervē Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Guntaru Līci.

Miljonu plāns

Publiskajai apspriešanai aizvakar tika nodots Valsts pārvaldes modernizācijas plāns 2023.–2027. gadam, kurā vismaz pašreizējā versijā 60 lappušu kopapjomā ir savirknēta virkne deklaratīvu frāžu un iezīmēts pagaidām neskaidrs sasniedzamais rezultāts.

Rīgā jauni kruīzu rekordi

Šogad Rīgas ostā uzstādīti vairāki jauni kruīza kuģu sezonas rekordi, liecina Rīgas brīvostas pārvaldes apkopotā statistika. Aktīvā kruīza sezona Rīgā šogad ilga 175 dienas – tā sākās 12. aprīlī un noslēdzās 3. oktobrī.

Joprojām raksturīga balsošana par personībām

Daudzi politiķi pārāk nopietni ir uztvēruši teicienu par 100 gudrajām galvām – tā sabiedrības un politiķu attiecības sarunā ar Guntaru Gūti raksturo politologs Juris Rozenvalds.

Pasūtījuma lietas VID organizētas arī pret lielajiem uzņēmumiem

Uzņēmēju un sabiedrības vidū lietu ažiotāžu sacēla pasūtījuma kriminālprocesa ziņas Finanšu policijā, kā dēļ tika atstādināta no amata Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme un Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Grib vai negrib?

Savdabīgu ultimātu jaunās valdības veidošanas sarunās potenciālajiem partneriem Apvienotajam sarakstam (AS) un Nacionālajai apvienībai (NA) izvirzījis Jaunās Vienotības (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš. Proti, ja AS un NA nepiekritīšot viņa idejai par jaunas – Vides un enerģētikas – ministrijas izveidošanu, šīs valdības nebūšot vispār. Protams, situāciju komisku padara apstāklis, ka līdz šim nekur skaidri pat nav definēts, ar ko īsti šī ministrija nodarbosies un cik papildu simtiem tūkstošu eiro tas izmaksās nodokļu maksātājiem

Jābūt sistēmiskai pieejai

Par civilās aizsardzības funkcionēšanas problemātiku un valsts aizsardzības dienesta nepieciešamību Guntars Gūte sarunājas ar Saeimas deputātu, bijušo aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (AS).

Jāglābj glābēji

Satraucoša, pat zināmā mērā biedējoša ziņa izskanēja no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) puses – darbinieku trūkuma dēļ plāno "rindas kārtībā" ik pa laikam apturēt kopumā 18 VUGD posteņu darbību. VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš gan steidza mierināt sabiedrību, ka uzreiz visi 18 posteņi netiks slēgti un tie esot "3–4 mazāk noslogoti posteņi katrā reģionā, un tie izvēlēti pēc saņemto izsaukumu skaita, kā arī citiem faktoriem".

Lēmumi jābalsta uz kvalitatīviem datiem

Par inflācijas spirāli un to veicinošajiem faktoriem, kā arī iespējām un veidiem, kā stabilizēt ekonomiku, Guntars Gūte sarunājas ar ekonomikas doktoru, biznesa konsultantu Uldi Osi.