Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. augusts
Dzelde, Zenta, Zelda

Pēdējā mēneša laikā Latvijas mežaudzēs bojā gājuši aptuveni 100 000 kubikmetru koku

Pēdējā mēneša laikā pēc aptuvenā novērtējuma vētras rezultātā bojā gājušo koku apjoms mežaudzēs veido aptuveni 100 000 kubikmetrus, no kurām 60 000 kubikmetru ir vienlaidus platībās, liecina Valsts meža dienesta (VMD) dati.

Kopumā spēcīgo vēja brāzmu sekas novērotas Austrumlatgales, Dienvidkurzemes, Dienvidlatgales, Rīgas reģionālās, Zemgales, Ziemeļaustrumu un Ziemeļkurzemes virsmežniecību teritorijās. Lielākie vētras postījumi bijuši Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā - aptuveni 45 000 kubikmetru apmērā. Vēja skartās platības vēl tiek precizētas.

VMD atgādina, ja meža īpašnieks ir konstatējis savā īpašumā dabas stihijas sekas, un vēlas sakopt savu īpašumu, viņam ir jāvēršas tuvākajā mežniecībā un jāaizpilda iesniegums, lai iegūtu atļauju veikt sanitāro cirti vai lielu postījumu gadījumos - cirti pēc VMD sanitārā atzinuma. VMD ir jāziņo pirms sauso un vēja gāzto koku ciršanas uzsākšanas.

Dienestā informēja, ka meža īpašniekam par sauso un vēja gāzto koku ciršanu ir jāpaziņo gadījumos, ja mežaudzes šķērslaukums ir lielāks par kritisko šķērslaukumu, saglabājot dabas aizsardzību reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktos sauso un kritušo koku apjomus.

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas