"Situācija joprojām ir saspringta un epidemioloģiski bīstama," raksturoja speciālists.
Viņš arī norādīja, ka saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, janvāra pirmspēdējā nedēļā - no 18.janvāra līdz 24.janvārim - pēc saslimstības Latvija bija septītajā augstākajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū.
"Tas nozīmē, ka mums ir pat krietni augstāka saslimstība nekā vidēji Eiropā," sacīja Perevoščikovs.
Viņš skaidroja, ka pēc gadu mijas saslimstība sāka samazināties, bet aizvadītajā nedēļā šis sarukums bija teju nenozīmīgs - tikai 2% apmērā. Patlaban, ņemot vērā pēdējās septiņas dienas, saslimstība atkal pieaugusi - par 6%.
Vienlaikus, kamēr stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpina sarukt, smagā stāvoklī esošo sasirgušo īpatsvars mēneša laikā pieaudzis par 50%.
Joprojām vairāk nekā puse no visiem sasirgušajiem nezina, kur tieši inficējušies, atklāja epidemiologs, piebilstot, ka zināmo gadījumu vidū gandrīz puse - 46% - inficējās mājsaimniecībās. Tikmēr 15% inficējušies darbavietās, 7% - sociālās aprūpes centros, 6% - ārstniecības iestādēs.
Perevoščikovs atzīmēja, ka saslimstība sociālās aprūpes centros un ārstniecības iestādēs pagājušajā nedēļā mazinājusies, kas vedina domāt, ka Covid-19 "izplatība pieauga ārpus šīm iestādēm".
Pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars aizvadītajā nedēļā pieauga par teju 1%, turklāt reproduktivitātes rādītājs, kas iepriekš bija nokrities līdz 0,91, patlaban atkal pieaudzis līdz viens. Tas nozīmē, ka patlaban 100 sasirgušo teorētiski inficē 100 cilvēkus. Līdz ar to situācija eksperta vērtējumā joprojām ir bīstama.
Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 775 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un pozitīvo testu īpatsvars nokrities līdz 6%, liecina SPKC apkopotā informācija.