Ziņojumā teikts, ka par to liecina līdzšinējo klimatisko apstākļu, kā arī nākotnes klimata pārmaiņu scenāriju analīze, kas demonstrē izteiktas klimata pārmaiņu tendences, tostarp, ka visbūtiskākās izmaiņas skar klimatisko parametru ekstremālās vērtības.
Tāpat centrs pētījumā secinājis, ka Latvijā gada vidējā gaisa temperatūra turpinās paaugstināties, turklāt krasākās izmaiņas gaidāmas ziemas sezonā un Latvijas austrumu daļā.
LVĢMC prognozes paredz arī minimālās un maksimālās gaisa temperatūras paaugstināšanos, proti, ziemas mēnešos būtiskāk paaugstināsies minimālās gaisa temperatūras, bet vasaras mēnešos - maksimālās gaisa temperatūras vērtības.
Temperatūras pārmaiņu ietekmē prognozēts arī, ka palielināsies karstuma viļņu biežums un ilgums, kā arī tropisko nakšu un vasaras dienu skaits, bet samazināsies sala dienu un dienu bez atkušņa skaits. Gaisa temperatūras paaugstināšanās būtiski ietekmēs arī augšanas sezonas ilgumu, kas līdz gadsimta beigām vidēju klimata pārmaiņu un nozīmīgu klimata pārmaiņu scenāriju gadījumos palielināsies attiecīgi par aptuveni vienu līdz diviem mēnešiem.
Kā norāda LVĢMC, lai mazinātu ar klimata pārmaiņām saistītos riskus un to iespējamās sekas, būtiski jau savlaicīgi izstrādāt un ieviest uz pētījumu rezultātiem balstītus adaptācijas pasākumus visās tautsaimniecības jomās. "Ne mazāk būtiski ir iespējami savlaicīgi nodrošināt Latvijas ekonomikas pāreju uz oglekļa mazietilpīgu attīstību, tādejādi mazinot siltumnīcas efekta gāzu emisijas, tai pat laikā saglabājot un vairojot oglekļa dioksīda piesaisti," teikts ziņojumā.
Ziņojuma izstrāde finansēta no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada programmas Nacionālā klimata politika projekta Priekšlikuma izstrāde Nacionālajai klimata pārmaiņu pielāgošanās stratēģijai, identificējot zinātniskos datus un pasākumus pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai, kā arī veicot ietekmju un izmaksu novērtējumu.