"Fakts, ka lācis ir Zemgalē, ir ļoti interesants, jo Kurzemē un Zemgalē lāči tiek manīti ļoti reti. Visdrīzāk, viņš ir atnācis no Sēlijas, šķērsojot Bauskas-Rīgas šoseju, kas ir ļoti intensīva. Jādomā, ka tas ir tēviņš. Kad sāksies riesta laiks, viņš meklēs sev mātīti, tāpēc atgriezīsies Sēlijā, jo Zemgalē lāču nav," teica Ozoliņš, norādot, ka lācis Zemgalē var pavadīt arī vasaras mēnešus.
Pētnieks arī norāda, ka iespēja apmaldīties mežā ir lielāka par iespēju, ka lācis uzbruks. "No mašīnām uz ielas jāuzmanās vairāk nekā no lāča. Pēdējos gados nelaimes gadījumi, kad lācis būtu nodarījis ļaunumu cilvēkam, Eiropā, izņemot, iespējams, galējos ziemeļus, nav notikuši," teica Ozoliņš, skaidrojot, ka pašlaik dzīvnieks ikdienā barojas, kašājot velēnas un meklējot kāpurus, ēdot jaunās lapas, zālīti, maijvaboles un citus kukaiņus. Jāuzmanās vien bišu saimju īpašniekiem - bišu stropi būtu jāsargā ar elektriskajiem žogiem.
Ozoliņš arī atgādina, ka, vedot suni pastaigā mežā, dzīvniekam jābūt pavadā un ar uzpurni.
Ja lācis tomēr satikts, pētnieks aicina nekrist panikā, jo dzīvnieks pats vairīsies no kontakta ar cilvēku.
LETA jau vēstīja, ka aizvakar Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis, atsaucoties uz kāda aculiecinieka stāstīto.
Informāciju par neparasto viesi vietējiem izplatīja arī mednieki, uzzināja aģentūra LETA. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.