Viņa skaidroja, ka rezultātā atkrīt ideja par sociālo dienestu jaunas funkcijas ieviešanu, proti, izvērtēt pašnodarbināto nepieciešamību veikt sociālās iemaksas. "Līdz ar to pašnodarbinātajiem uz sociālo dienestu nebūs jāiet," piebilda ministre.
Tādējādi, pēc viņas paustā, pašnodarbinātajiem tiek piemērota izņēmuma kategorija.
Šajā saistībā Sociālo darbinieku biedrība iepriekš atklātā vēstulē, kas adresēta vairākām amatpersonām, aicināja nepieļaut sociālā darba speciālistu padarīšanu par nodokļu inspektoriem un pieprasīja labklājības ministres demisiju.
Arī Saeimā nepārstāvētā partija "Progresīvie" pievienojās Sociālo darbinieku biedrības viedoklim un pieprasīja Petravičas demisiju. Petraviča gan norādīja, ka iesniegums bijis politiski motivēts, jo tajā brīdī vēl nebija panākta nekāda vienošanās par jaunas sociālo dienestu funkcijas izveidi.
Pievienojoties Sociālo darbinieku biedrības paustajam, arī Latvijas bāriņtiesu darbinieku asociācija nesen pieprasīja labklājības ministres demisiju. Līdz ar sociālo dienestu priekšlikumu asociācija pauda neapmierinātību arī ar Bāriņtiesu reformu.
Kā ziņots, valdības virzītais piedāvājums izmaiņām alternatīvo nodokļu režīmu regulējumā izsauca asu kritiku daļā sabiedrības, kritizējot gan sākotnēji ieceri par minimālajām sociālajām iemaksām par to, ko cilvēks nebūs nopelnījis, gan par nepieciešamību alternatīvo nodokļu režīmu darbiniekiem ar zemiem ienākumiem skaidroties sociālajā dienestā.