Par virpuļviesuli pie Jūrkalnes ziņo vairāki sociālā tīkla Twitter lietotāji.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs gan apliecināja, ka sinoptiķiem Jūrkalnē nav meteostacijas, tāpēc virpuļviesulis oficiāli nav reģistrēts.
Tomēr meteorologi redzējuši internetā izvietotos videomateriālus un apstiprina, ka tas ir virpuļviesulis, kas veidojies krasu temperatūras kontrastu (ūdens temperatūra ir būtiski augstāka nekā temperatūra gaisā) ietekmē. Šādos laika apstākļos virpuļviesuļa veidošanās ir ļoti iespējama.
Virpuļviesulis nav bīstams cilvēkiem un citām dzīvām būtnēm. Nonākot uz sauszemes, tas pārstāj eksistēt, nenodarot būtiskus postījumus, skaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Šī ir otrā reize neilgā laika posmā, kad šāda dabas parādība novērota Latvijas piekrastē.
Arī 13.jūlija pēcpusdienā Kolkas ragā tika novērots virpuļviesulis, pastāstīja aculiecinieks Uldis Krustiņš.
Virpuļviesulis ap plkst.14.20 izveidojās Rīgas jūras līča pusē. Parādība ilgusi aptuveni 5-6 minūtes.
Aculiecinieks sacīja, ka virpuļviesulis bijis vērojams jūrā piecus līdz sešus kilometrus no krasta. Jūras krastā pūtis neliels vējš un nedaudz ducinājis pērkons. "Visādā gadījumā bailīgi nebija," teica Krustiņš.
Virpuļviesuļi Latvijā novēroti vairākkārt. Tie rodas stipra vēja, pat līdz 30 metriem sekundē, un negaisa apstākļos. Šāda dabas parādība pārsvarā vērojama jūnijā un jūlijā.