Šīs akcijas mērķis ir aicināt deputātus balsojumā ņemt vērā kompetento valsts iestāžu, jomas ekspertu un nevalstisko organizāciju ieteikumus, norāda biedrības pārstāvji.
Biedrība skaidro protesta vajadzību, norādot, ka Likumprojektu par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā pērn izstrādāja darba grupa, kurā piedalījās eksperti no vairākām ministrijām, kompetentajām valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kā arī neatkarīgi dzīvnieku speciālisti un veterinārārsti. Speciālistu izstrādātie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā tika atbalstīti pirmajā Saeimas lasījumā, taču Tautsaimniecības komisija uz otro lasījumu lēma virzīt deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu aizliegt cirka priekšnesumos izmantot vien savvaļā sagūstītos savvaļas sugu dzīvniekus. Saeimas deputāti 11. maijā lems gan par likumprojektu, gan Stepaņenko priekšlikumu.
Pret Stepaņenko ierosinājumu, kā informē biedrība, norādot uz tā absurdumu un pamatojuma trūkumu, Tautsaimniecības komisijas sēdē iebilda gan dzīvnieku aizsardzības organizācijas, gan Zemkopības un Kultūras ministrijas pārstāvji, gan atsevišķi deputāti. Ceļojošo cirku pārstāvji deputātus ir informējuši, ka jau šobrīd izrādēs tiek izmantoti tikai nebrīvē pavairoti savvaļas sugu dzīvnieki. Līdz ar to gadījumā, ja Saeima atbalstītu Stepaņenko priekšlikumu, tad Latvijā tāpat kā līdz šim turpinātos savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos.
"Nav izprotama Tautsaimniecības komisijas nostāšanās dzīvnieku dresētāju un cirka komersantu pusē, vienlaikus paužot pilnīgu neuzticību Latvijas valsts iestādēm, neatkarīgajiem ekspertiem un daudzām sabiedriskajām organizācijām," norāda biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs Aivars Andersons. "Ja Saeima atbalstīs komisijas priekšlikumu, tas vairos plaisu starp likumdevējiem un pilsonisko sabiedrību un var mazināt tās motivāciju līdzdarboties valsts pārvaldē. Aicinām ikvienu, kam ir svarīga dzīvnieku aizsardzība un kvalitatīva valsts pārvalde, pievienoties protestam pie Saeimas."
Daudzas Eiropas valstis, tostarp Austrija, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Grieķija, Slovēnija, Nīderlande un Malta, jau ir aizliegušas visu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā. Citas valstis šobrīd izskata aizliegumu, piemēram, Apvienotā Karaliste un Igaunija, vai ir noteikušas būtiskus ierobežojumus attiecībā uz cirkos izmantojamajām sugām, piemēram, Dānija, Somija, Ungārija, Portugāle, Norvēģija, Slovākija un Zviedrija, Šī tendence aizliegt ētiski problemātisko savvaļas dzīvnieku cirku liecina par sabiedrības vēlmi aizsargāt dzīvniekus, atsakoties no viņu izmantošanas izklaidē, kā arī iezīmē mūsdienīgu izpratni par cirka mākslu.
Pareizi!
PAR
XX