Pēc noteikumu izskaidrošanas un kāda skolēna jautājuma: "Vai tiešām ar kabatas nazi nekad, nekad nevarēs paskrūvēt kaut ko vai uztaisīt kādu eksperimentu?" pagājušajā nedēļā sākās pirmā Bērnu un jauniešu universitātes nodarbība, uz kuru bija ieradušies apmēram divdesmit 1. līdz 4. klases skolēni. Bērni nedaudz nobijušies sasēdušies klases pirmajās rindās, kamēr vecāki notiekošo klusi vēro no klases aizmugures.
Lai gan visi ar nepacietību gaida pirmo eksperimentu, pārbaudot, kā reaģēs citronskābe, soda un ūdens, līdz tam vēl nedaudz jāpaciešas - vispirms teorija. Un kā jau pirmajā nodarbībā vispirms jātiek skaidrībā, ko nozīmē jēdzieni "ķīmija", "fizika", "bioloģija" un citas zinātnes. Nenoliedzami skolēniem ir savas versijas. "Ķīmija ir tur, kur izmanto daudz ķīmisku materiālu un arī kaut kādas caurulītes. Var taisīt arī eksperimentus, kurus var uztaisīt no vienas ķīmijas uz otru ķīmiju, tā lai izveidojas viena kopīgā ķīmija," skaidroja kāda no nodarbības dalībniecēm.
1. līdz 4. klašu skolēni gan nav vienīgie, kuriem ir iespēja apmeklēt Bērnu un jauniešu universitāti. Kā Dienai paskaidroja RTU Mārketinga projekta nodaļas projektu vadītāja Evita Serjogina, nodarbības paredzētas arī 7. līdz 9. klašu skolēniem, kuras notiek citā dienā. Ideja par Bērnu universitāti radusies, vērojot pieredzi citur Eiropā.
Visu žurnālistes Annas Bērziņas rakstu Pirmajās klasēs jau universitātes solā lasiet ceturtdienas, 13.novembra, laikrakstā Diena.