Grozījumi izstrādāti, lai šādu tendenci novērstu. Šis nosacījums neattieksies uz peldēšanas līdzekļiem, kuru obligātu reģistrāciju normatīvie akti neparedz. Projekta izpildi nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests un Valsts robežsardze, skaidro Satiksmes ministrijā.
Tāpat tiks noteikti pienākumi un aizliegumi atpūtas kuģu vadītājiem. Tie gan pēc būtības nebūs jauni, bet tiks pārņemti no Ministru kabineta noteikumiem, kuri zaudēs spēku 2016.gada 1.maijā, līdz ar to jūras ūdeņos vairs nebūtu tiesiskā regulējuma par atpūtas kuģu vadītāju pienākumiem kuģojot.
Kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos no krasta līnijas uz sauszemes pusi un ostu akvatorijās nosaka šā gada 9.februārī valdībā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos, kas stāsies spēkā šā gada 1.maijā, taču tie neattiecas uz jūras ūdeņiem, izņemot ostu akvatoriju daļu jūras ūdeņos, tāpēc bija nepieciešams papildu regulējums tieši attiecībā uz tiem, skaidro ministrijā.
Lai izstrādātie grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāpieņem valdībā.