Citskovskis atgādināja, ka, runājot par dubultpilsonības pretendentu potenciālo skaitu, parasti tiek minēti Pasaules brīvo latviešu apvienības aprēķini, ka pasaulē aptuveni 20 000 cilvēku varētu pretendēt uz Latvijas dubultpilsonību, taču ir arī daudz lielākas prognozes.
PMLP ierēdnis lēsa, ka Latvijas vēstniecībām un diplomātiskajām pārstāvniecībām būs daudz darba. Piemēram, Austrālijā kādam goda konsulam pieraksts dubultpilsonības jautājumu kārtošanai jau tagad sniedzoties vairākus mēnešus uz priekšu.
Citskovskis atzīmēja, ka likuma izmaiņu rezultātā arī tie cilvēki, kuriem dubultpilsonības ierobežojumu dēļ savulaik ir tikusi atņemta Latvijas pilsonība, tagad varēs to atjaunot.
Kā ziņots, Saeima 9.maijā pieņēma Pilsonības likuma grozījumus, kas sakārto arī dubultās pilsonības jautājumu. Pasaules Brīvo latviešu apvienība pieļauj, ka pēc likuma stāšanās spēkā interesēties par Latvijas pilsonības iegūšanu vai atjaunošanu varētu 20 000 cilvēku, savukārt Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas toreizējais priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais pieļāva, ka interesentu loks būs divtik liels un desmit gadu laikā, izmantojot likuma dotās iespējas, Latvijas pilsonību varētu iegūt apmēram 50 000 cilvēku.
Normatīvais akts papildināts ar likuma mērķi, definējot tajā piecus likuma darbības aspektus. Likums noteiks personas, kuras uzskatāmas par Latvijas pilsoņiem, nodrošinās valstsnācijas piederīgajiem - latviešiem un līviem - tiesības reģistrēties par Latvijas pilsoņiem, kā arī dos iespēju Latvijas trimdiniekiem un viņu pēctečiem reģistrēties par Latvijas pilsoņiem. Likuma mērķis ir arī veicināt saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības attīstību, kā arī atzīt dubulto pilsonību atbilstoši Latvijas valsts politiskajiem mērķiem un interesēm un pieaugošas mobilitātes apstākļos saglabāt Latvijas pilsoņu kopumu.