Apsūdzība par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu uzrādīta 5.novembrī. Prokuratūra gan pagaidām atturas atklāt apsūdzības būtību.
Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Ņemot vērā, ka prokuratūra neatklāj apsūdzības būtību, nav arī zināms, kādus faktus KNAB izmeklēja.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KNAB par IeVP bija saņēmis pārbaudāmu informāciju no Tieslietu ministrijas (TM) laikā, kad to vadīja ministrs Jānis Bordāns.
KNAB gan nekonstatēja kriminālpārkāpumus Puķītes rīcībā, noslēdzot vairākus nodomu protokolus par siltumenerģijas piegādi IeVP.
Tāpat pērn rudenī KNAB sāka pārbaudi par TM auditā gūto informāciju, ka cietuma administrācija negodīgi nodarbinājusi ieslodzītos. TM audita rezultātā iegūti apliecinājumi, ka Centrālcietuma administrācija nodarbināja ieslodzītos palīgkorpusa demontēšanā, būvgružu un metāllūžņu izvešanā, bet ieslodzītajiem par to netika samaksāta atlīdzība. Turklāt notiesātās personas faktiski tika nodarbinātas vairāk, nekā norādīts oficiālajās darba laika uzskaites tabelēs. Līdz ar to pamatoti izrādījās vairāki Saeimas deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) iesniegumā tieslietu ministram Bordānam minētie fakti par pretlikumībām cietumā.
Bordāns pērn 27.jūnijā nolēma disciplināri sodīt toreizējo IeVP priekšnieku Puķīti, atvaļinot viņu no dienesta. Ministrs ņēma vērā visus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas argumentus un tos argumentus, kurus viņš uzskatīja par vajadzīgiem, proti, faktus par pārkāpumiem, kas bija izdarīti kopš 2010.gada.
Disciplinārlieta pret Puķīti tika ierosināta pērn maijā, jo bija radušās bažas, ka viņš ilgstoši nav novērsis iestādē pastāvošās problēmas publisko iepirkumu un arī citās jomās.
Pagājušā gada 16.jūlijā valdība IeVP priekšnieka amatā apstiprināja Ilonu Spuri, kura iepriekš vadīja pārvaldes Resocializācijas daļu. Divas dienas vēlāk Spure stājās jaunajā amatā.