Šāds līguma noteikums uzskatāms par netaisnīgu un patērētāja likumīgās tiesības tādējādi nevar tikt ierobežotas. Tāpat, lai izvairītos no nevēlamām situācijām, PTAC aicina būt vērīgus un pirms priekšlīguma/pirkuma līgumu parakstīšanas rūpīgi iepazīties ar nekustamā īpašuma faktisko stāvokli.
Saskaņā ar PTAC saņemto informāciju ar nekustamo īpašumu tirdzniecību saistīti banku meitas uzņēmumi patērētājiem piedāvātajos līgumos iekļauj līguma noteikumus, kas ierobežo patērētāja tiesības pieteikt prasījumu par preces (konkrētajā gadījumā nekustamā īpašuma) neatbilstību līguma noteikumiem, piemēram, "Parakstot Līgumu, Puses apliecina, ka viņiem nekas nav zināms par Īpašuma un tā piederumu trūkumiem (tostarp, slēptiem trūkumiem), tādēļ Pārdevējs atsakās no atbildības par trūkumiem Civillikuma 1617.panta izpratnē".
Vai arī "Pircējs apliecina un garantē, ka pirms Līguma parakstīšanas viņam ir bijusi iespēja par saviem līdzekļiem pieaicināt uz Nekustamā īpašuma apskati un pārbaudi dabā tehniskos (būvniecības) speciālistus un pasūtīt tehnisko slēdzienu (ekspertīzi) par Nekustamā īpašuma tehnisko stāvokli un tā trūkumiem. Visi Nekustamā īpašuma trūkumi, kas tiks konstatēti pēc Nekustamā īpašuma atsavināšanas un kas netika ietverti Pircēja pasūtītā tehniskā slēdzienā, tiek uzskatīti par trūkumiem, kas radušies vēlāk, t.i. pēc Nekustamā īpašuma atsavināšanas, un saskaņā ar CL 1614.pantu Pārdevējs par tiem nav atbildīgs”.
PTAC vērš patērētāju uzmanību uz to, ka attiecībā uz priekšlīgumiem/pirkuma līgumiem par nekustamā īpašuma, kurus pārdevējs ieguvis īpašumā attīstītāja maksātnespējas procesa laikā administratora rīkotā izsolē vai piedziņas gadījumā zvērināta tiesu izpildītāja rīkotā izsolē, iegādi nav speciāla normatīvā regulējuma, līdz ar to arī uz šīm attiecībām attiecināms Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (turpmāk – PTAL) 27.pants, kā arī PTAL 28.pantā paredzētās patērētāja tiesības, ja viņam pārdota vai nodota lietošanā līguma noteikumiem neatbilstoša prece.
Līdz ar to šādi līguma noteikumi ierobežo patērētāja tiesības pieteikt prasījumu par preces (konkrētajā gadījumā nekustamā īpašuma) neatbilstību līguma noteikumiem un ir uzskatāmi par netaisnīgiem līguma noteikumiem, jo augstākminētās tiesības ir patērētāja likumīgās tiesības un tās nevar tikt ierobežotas vai pakārtotas kādiem ražotāja, pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja izvirzītiem nosacījumiem.
Lai arī pārdevēja pienākums ir nodrošināt, lai precei – nekustamajam īpašumam – nebūtu defektu un to varētu izmantot paredzētajam nolūkam, lai izvairītos no situācijām, kad patērētājs iegādājas nekustamo īpašumu, nezinot tā faktisko stāvokli un iespējamos trūkumus, kā arī nevēlamām strīdus situācijām, PTAC aicina patērētājus pirms priekšlīgumu/pirkuma līgumu parakstīšanas rūpīgi iepazīties ar nekustamā īpašuma stāvokli, nepieciešamības gadījumā pieaicinot attiecīgus speciālistus, un priekšlīgumā/pirkuma līgumā atrunāt nekustamā īpašuma faktisko stāvokli.