Šīs nelegālās zāles bija paredzētas eksportam arī uz valsti, kas atrodas ārpus ES.
ZVA gan neatklāj, no kuras valsts medikamenti ievesti, kā arī to, uz kuru ārpus ES esošo valsti tos paredzēts eksportēt, bet apstiprina, ka šis incidents ir noticis ārpus zāļu likumīgās aprites ķēdes, līdz ar to noliktavā notikušās darbības ar zālēm - uzglabāšana, marķēšana - nav bijušas legālas.
Uzņēmumam, kura nosaukumu ZVA neatklāj un kurā tika konstatēta nezināmas izcelsmes zāļu glabāšana, nav farmaceitiskās darbības licences darbībai ES valstīs. Tam nav arī atbilstošas atļaujas zāļu glabāšanai, ko izsniedz Veselības inspekcija (VI) tādos gadījumos, kad zāles paredzēts uzglabāt muitas noliktavā, informē ZVA.
Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, ZVA eksperti sadarbojās gan ar PVD, gan ar Valsts policiju. Saskaņā ar PVD sniegto informāciju ZVA konstatēja, ka uzņēmums nav licencēts veikt šāda veida farmaceitisko darbību, kā arī zāles nav Latvijā reģistrētas un uzņēmumam nav izsniegta atļauja nereģistrētu zāļu izplatīšanai.
ZVA direktors Svens Henkuzens uzsver, ka ZVA un VI stingri uzrauga farmaceitiskās darbības veicējus un rūpējas par to, lai zāļu legālās aprites ķēdē šādas nelegālas zāles nenokļūtu. Katram zāļu aprites ķēdes dalībniekam ir jābūt licencētam attiecīga farmaceitiskās darbības veida veikšanai.
Kā ziņots, vakar, 25.aprīlī, PVD ziņoja, ka, pārbaudot sūdzību par iespējamu pārtikas produktu pārmarķēšanu, kādā noliktavā Rīgā atklāta medikamentu pārmarķēšana un derīguma termiņa pagarināšana, aģentūru LETA informēja PVD pārstāvji.
Tikuši pārmarķēti spēcīgi nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, kā arī bērniem domāti preparāti, piemēram, aknu hepatīta gadījumā pielietotā suspensija Eksen forte.
Pārtikas produktu pārmarķēšana noliktavā netika konstatēta.