Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Pārtikas un veterinārais dienests

Nepieciešamas stingrākas prasības

Pārbaužu laikā uzņēmuma SIA Baltic Restaurants Latvia virtuvē Pārtikas veterinārais dienests (PVD) konstatējis vispārējās higiēnas prasību pārkāpumus, tostarp arī trauku neatbilstību higiēnas prasībām. Novembra beigās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēma no PVD informāciju par masveida saslimšanas gadījumiem Liepājā. Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā SPKC apkopojis informāciju par vairākiem saslimšanas gadījumiem četros Liepājas uzņēmumos. Kopumā 116 personām konstatēti akūtas zarnu infekcijas simptomi, no kurām četras personas tika stacionētas.

Āfrikas cūku mēri mežacūkām konstatē retāk

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) mežacūkām šī gada desmit mēnešos ir konstatēts teju trīs reizes retāk nekā šādā pašā laika posmā pērn, liecina laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Jelgavas augļu cehā līdz šim E.coli baktērija nav konstatēta

Augļu un dārzeņu tirgotāja SIA Jelgavas augļi dārzeņu apstrādes cehā līdz šim laboratoriski izmeklētajos nomazgājumos un pārtikas produktu paraugos E.coli baktērija nav konstatēta, aģentūra LETA noskaidroja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

PVD: Baltic Restaurants Latvia nav ievērojuši personīgās higiēnas prasības divos Siguldas bērnudārzos

Nomazgājumos, kas ņemti no pirmsskolas izglītības iestāžu Ieviņa un Saulīte pavāru rokām pēc to dezinficēšanas, ir konstatēta Staphylococcus aureus jeb zeltainā stafilokoka klātbūtne, savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām pirmsskolas izglītības iestādē Saulīte un Siguldas 1. pamatskolā, lai izmeklētu tos uz higiēnas kritērijiem, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne, informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Četriem bērniem Siguldā konstatēta salmonella; pašvaldība vēršas policijā

Izmeklējot saslimšanas cēloņus ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju no laboratorijas, ka četriem bērniem no Siguldas novada konstatēta salmonelozi izraisošā baktērija salmonella, informē Siguldas novada pašvaldība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide