Šodien Ministru kabineta sēdē kā papildu jautājums iekļauts rīkojums par dividendēs izmaksājamās summas novirzīšanu radio tehniskajai un infrastruktūras attīstībai, taču, cik saprotams, ar to netiek risināts sasāpējušais algu jautājums, kura dēļ radio Ziņu dienests rosinājis valdes atkāpšanos.
Ieraksti sociālajos tīklos liecina, ka vismaz daļa darbinieku nav apmierināti ar to, ka pati valde sev paaugstinājusi algas un algo arī divus padomniekus, no kuriem darbinieki nesaskata jēgu.
Vēstule tapusi tādēļ, ka pirmdien Finanšu ministrija un Pārresoru koordinācijas centrs saņēma ministriju un neatkarīgo institūciju budžeta prioritāros pieprasījumus nākamajiem trim gadiem. Latvijas Radio vadība ir nobažījusies, vai starp tiem tiks pamanīts viņu budžeta pieprasījums, un pati atbild: "Atļausimies apgalvot – diezin vai, jo sabiedrisko mediju pieprasījumus jau gadiem izdevies paslaucīt zem tepiķa, reaģējot vien ārkārtas situācijās."
Vēstulē arī uzsvērts, ka trīs gadu laikā Latvijas Radio ir pametusi trešdaļa darbinieku, tostarp 56 žurnālisti.
"Pēdējā gada laikā Ziņu dienestu vien pametuši 11 žurnālisti un producenti, kuri lielākoties aizgājuši uz labāk apmaksātiem darbiem komercmedijos un Latvijas Televīzijā. Nekonkurētspējīgā atalgojuma dēļ profesionālus un pieredzējušus žurnālistus piesaistīt nav iespējams, tāpēc atlikušie, cenšoties nosegt visas satura tēmas, ir nemitīgā pārslodzē un uz izdegšanas robežas. Līdzīga situācija ir visā Latvijas Radio kopumā," norāda Latvijas Radio valde.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 16. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!