Bijušajam Sadales tīkla valdes priekšsēdētājam Andim Pinkulim, atstājot amatu, izmaksāta atlīdzība 70 000 eiro apmērā, bet bijušajam valdes loceklim Rolandam Lūsverim - 50 000 eiro apmērā.
Sadales tīkla valdes loceklis Raimonds Skrebs raidījumam skaidroja, ka Pinkulim "nekas īpašs" neesot izmaksāts - līdzīgas naudas summas tādos gadījumos būtu pienākušās visiem valdes locekļiem. Dāsno atlīdzību nosakot koplīgums, kas parakstīts starp Sadales tīklu un arodbiedrību.
Pats Pinkulis uzskata, ka līdz ar amata atstāšanu viņam izmaksātā atlīdzība - 70 000 eiro - bijusi adekvāta. "Tā bija tā atlīdzība, kas bija paredzēta gan darba līgumā, gan koplīgumā. Manuprāt, adekvāta," raidījumam sacīja Pinkulis.
AS Latvenergo administratīvais direktors Arnis Kurgs raidījumam skaidroja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju bijušajai Sadales tīkla vadībai minētā nauda maksāta, lai nodrošinātos, ka vēlāk nesākas tiesāšanās par atlaišanas tiesiskumu. "Cik man zināms, tad ir ticis pieņemts lēmums par atlaišanu, jo tas notika intensīvā dialogā un šis jautājums nebija viennozīmīgs. Katrā gadījumā tur bija tā pušu vienošanās, ka tā ir konstruktīvākā, resursus mazāk prasošā juridiskā forma. Alternatīva būtu tiesvedība - gadiem ilgstoša, ar neprognozējamu rezultātu," skaidroja Kurgs.
AS Sadales tīkls pārstāve Renāte Meļķe uzsver, ka uzņēmums rīkojies atbilstoši likumdošanai, izmaksājot kompensācijas. "AS Sadales tīkls akcionārs ir lēmis par valdes locekļu atsaukšanu. Šādā gadījumā likums paredz atlaišanas pabalstu trīs mēnešalgu apmērā. AS Sadales tīkls kā darba devējam, izbeidzot darba attiecības ar darbinieku, ir pienākums izmaksāt darba samaksu atbilstoši Darba likumā, Darba līgumā un Darba koplīgumā noteiktajiem nosacījumiem. Savukārt valsts amatpersonu ieņēmumi tiek atspoguļoti ikgadējās ienākumu deklarācijās," norādīts uzņēmuma paziņojumā.
AS Sadales tīkls ir rīkojusies atbilstoši Latvijas likumdošanai un ar darbinieku noslēgtajiem darba līgumiem. Uz AS Sadales tīkls attiecas likumā noteiktais atalgojuma regulējums, un uzņēmuma vadības algas ir noteiktas atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam, ievērojot arī atalgojuma līmeni darba tirgū. Principi, pēc kādiem aprēķina kompensācijas, ir vienādi gan vadītājiem, gan arī citiem koncerna darbiniekiem, skaidro Meļķe.
"Jebkuram uzņēmumam kā darba devējam ir būtiska konkurētspēja, proti, lai darbinieki vēlētos strādāt uzņēmumā un justos sociāli aizsargāti. Tāpat ne mazāk svarīgi, lai darba tiesiskās attiecības tiktu izbeigtas bez tiesvedības riska. Tāpēc AS Sadales tīkls rīcība ir atbilstoša Darba koplīgumam, un tajā noteikto darbinieku tiesību ievērošanu uzrauga sociālais partneris - Arodbiedrība," piebilst Meļķe.
Kā ziņots, Pinkulis no amata atkāpās pagājušā gada novembra sākumā pēc OIK atļauju skandāla. Vēl pirms tam amatu atstāja valdes loceklis Lūsvers, kurš bija atbildīgs par pieslēgumu sistēmu.
Sadales tīkla apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 324,114 miljoni eiro, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2016.gadā, kā arī uzņēmums guva peļņu 124,268 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina Sadales tīkla publiskotais finanšu pārskats.
Revidētie Sadales tīkla pagājušā gada rezultāti tiks publicēti 2018.gada 18.aprīlī.
Sadales tīkls ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, un tā vienīgais īpašnieks ir valstij piederošā energokompānija Latvenergo.
No 6. līdz 8.rindkopai pievienots AS Sadales tīkls komentārs
Dāvis
Aksels
DaVika