Kā aģentūru LETA informēja ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs, Lielbritānijas vēstniece tika informēta par daudzām situācijām, kad Lielbritānijas un Ziemeļīrijas vietējie sociālie dienesti šķir bērnus no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm, neizvērtējot visas iespējas atrast labāko risinājumu bērnu interešu nodrošināšanai, piemēram, nodot viņus radinieku un tuvinieku aprūpē Latvijā.
Latvijas puse vērsa vēstnieces uzmanību, ka šādās situācijās netiek ievērotas starptautiskajos dokumentos noteiktās prasības par uzņemošās valsts pienākumu paziņot par šādiem gadījumiem attiecīgajām pilsonības valsts institūcijām.
Tieslietu ministrija (TM) ir centrālā iestāde starptautisko līgumu piemērošanā bērnu tiesību aizsardzības jautājumos. Starptautiskās tiesiskās palīdzības ietvaros šobrīd 64% no pārrobežu vecāku atbildības lietām TM koordinē ar Lielbritāniju un Ziemeļīriju.
Sarunas laikā Koulija arī tika informēta par panākto progresu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu diskusijās saistībā ar personas datu aizsardzības pakotni, kas ir viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē. Abas puses pārrunāja arī Latvijas prezidentūras laikā plānotās sanāksmes, lai panāktu vispārējo pieeju par Datu aizsardzības regulu jūnijā paredzētajā tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē.