Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), šī pārvalde pēc reorganizācijas intensīvāk un plašāk pildīs minētās nodaļas funkcijas teritoriju sakārtošanas jomā.
Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, Pelšs biznesa augstskolā Turība 2009.gadā ieguvis profesionālo maģistra grādu valsts pārvaldē un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju. Papildu izglītību viņš ieguvis kursos, kur saņēmis sertifikātu vadības psiholoģijā, tāpat Pelšs piedalījies seminārā Vadības sistēmu auditi. Risku novērtēšana. Viņš labi pārzinot angļu, vācu un krievu valodu.
Pelšs Rīgas pilsētas pašvaldībā strādā kopš 2007.gada. Viņš bijis Rīgas Ziemeļu rajona izpilddirekcijas iekšējā audita galvenais speciālists, 2008.-2009.gadā - Rīgas Ziemeļu rajona izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks. No 2009. līdz 2015.gadam Pelšs strādājis par Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas Teritorijas apsaimniekošanas un attīstības nodaļas vadītāja vietnieku, bet kopš 2015.gada februāra viņš vada domes Saimniecības pārvaldes Teritorijas labiekārtošanas nodaļu.
Komentējot pārvaldes izveides nepieciešamību, Radzevičs stāstīja, ka Rīgā arvien palielinās labiekārtojamo pašvaldības teritoriju skaits, piemēram, Lucavsala, Anniņmuiža un citas. Līdz šim pašvaldība, gandrīz neizmantojot ārpakalpojumus, teritorijas labiekārtojusi saviem spēkiem, pastāstīja Radzevičs. Tā kā darbu apjoms palielinās, lemts izveidot speciālu pārvaldi, kas turpmāk rūpēsies par pašvaldības teritoriju sakārtošanu.
Viņš skaidroja, ka budžetā šai reorganizācijai un jaunās pārvaldes darbības nodrošināšanai nepieciešamie līdzekļi tikšot pārstrukturēti no ārpakalpojumu nodrošināšanai paredzētajiem līdzekļiem. Kopumā jaunizveidotajā pārvaldē plānotas 40 amata vietas -14 no šīm amata vietām "pārnāks" no Saimniecības pārvaldes. Līdz ar to papildus būs 26 jaunas amata vietas. Radzevičs pastāstīja, ka būs nepieciešami sētnieki, autovadītāji, traktoristi, tehniskie darbinieki un citi. Pašreiz jau esot izsludināts konkurss uz vakancēm.
Pārvaldi paredzēts izveidot no šā gada 1.decembra. Tam būs nepieciešami 27 109 eiro šā gada vienam mēnesim, tostarp darbinieku algām 21 935 eiro un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - 5174 eiro, bet 2016.gadā pārvaldes darbības nodrošināšanai nepieciešami 325 312 eiro, tostarp algām - 263 219 eiro un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - 62 093 eiro.
Otrdien, 17.novembrī, jautājumu par jaunās pārvaldes izveidi skatīs Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, paredzot attiecīgus grozījumus Rīgas pašvaldības nolikumā. Tos apstiprinās Rīgas dome.