Saskaņā ar pašvaldības plāniem Rīgas dzeramajam ūdenim jau šī gada rudenī jānonāk veikalu plauktos. Sapildītu pudelēs pircēji varēs iegādāties ūdeni no tiem pašiem Baltezera urbumiem, no kuriem tas pašlaik nonāk daļas rīdzinieku ūdens krānos. Taču īsi pirms pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens meitas firmas Aqua Riga dibināšanas, VARAM prasa domei atteikties no ieceres. Kā skaidro ministrija, pašvaldība var darboties privātā sfērā, ja tirgus pats netiek galā, nozarē ir dabisks monopols vai tā ir valstij stratēģiska nozare, kas šajā gadījumā tā nav.
Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) apliecina, ka pašvaldība nesekos ministrijas ieteikumam. Viņš uzskata, ka vai nu ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) ir kļuvis par privāto ūdens firmu ķīlnieku vai imitē aktīvu darbību, bet viņa prasības domei nav jāņem vērā. Ministrs drīkst apturēt domes lēmumus ar rīkojumu, taču tāds nav izdots.
E.Sprūdža padomniece Inga Antāne ceturtdien Latvijas Radio minēja, ka ministrija nevar atcelt pašvaldības lēmumu, bet par tālāko rīcību domās. Atzinumi ir nosūtīti arī Uzņēmumu reģistram, lai tas lemjot par Aqua Riga dibināšanu, izvērtē, vai tās darbība atbildīs normatīviem aktiem. Reģistra vadītājs, valsts galvenais notārs Ringolds Balodis gan, norobežojoties no konkrētā gadījuma min, ka uzņēmumu dibinātājiem nav jānorāda nodarbošanās.
Saskaņā ar izstrādāto biznesa plānu Rīgas ūdens Aqua Riga pamatkapitālā ieguldīs 100 tūkstošus latu. Plānotā peļņa - vairāk nekā četri miljoni latu 10 gados - ļaušot kompensēt radušos zaudējumus ūdens patēriņa samazinājuma rezultātā, kā arī ieguldīt infrastruktūrā. Latvijas darba devēju konfederāciju māc šaubas vai Aqua Rīga nesaņems šķērssubsīdijas, ko pilsētas vadība noliedz.