Braucot bez biļetes vai samaksas, kā arī ja pasažieris neuzrāda biļeti vai kopā ar biļeti neuzrāda braukšanas maksas atvieglojumu apliecinošu dokumentu vai nav ievērojis biļešu izmantošanas kārtību sabiedriskā transporta maršrutu sakritības robežās, sods par līgumsodu apmaksu uz vietas būs 20 eiro.
Savukārt, ja sods uz vietas netiks samaksāts, tad līgumsoda pēcapmaksa būs jāveic 30 eiro apmērā gadījumā, ja pasažierim līgumsods nav bijis piemērots gadu pirms pārkāpuma izdarīšanas, 35 eiro apmērā, ja līgumsods gada laikā iepriekš piemērots vienu reizi, 40 eiro - ja divas reizes un 50 eiro - ja vismaz trīs reizes.
Saskaņā ar noteikumiem brauciena reģistrācija jāveic arī tiem pasažieriem, kuri sabiedrisko transportu izmanto ar atlaidēm vai bez maksas.
Ja brauciena reģistrācija netiek veikta, šiem pasažieriem sods no 2015.gada 20.februāra būs trīs eiro, maksājot uz vietas. Ja līgumsods uz vietas netiks samaksāts, tad līgumsoda pēcapmaksa būs jāveic piecu eiro apmērā gadījumā, ja pasažierim līgumsods nav bijis piemērots gadu pirms pārkāpuma izdarīšanas, 7,50 eiro apmērā, ja līgumsods gada laikā iepriekš piemērots vienu reizi, 15 eiro - ja divas reizes un 30 eiro - ja līgumsods gada laikā būs piemērots vismaz trīs reizes.
Kā aģentūru LETA jau iepriekš informēja Rīgas satiksmes vadītājs Leonīds Bemhens, pašvaldība domā arī par instrumentiem līgumsoda piedziņai - par Valsts un pašvaldības policijas dalību kontroles reidos, kopējo kontroles dienesta stiprināšanu un parādu piedziņu nenomaksāta soda gadījumā.
Ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.