Lai arī sadarbības līgums ar RE&RE noslēgts tikai par prakses vietu nodrošināšanu RTU studentiem, un traģēdijas izmeklēšanā iesaistītie RTU eksperti strādā pilnībā autonomi no universitātes, RTU ar šo soli vēlas kliedēt sabiedrības bažas, ka izmeklēšana varētu nenotikt gana ātri un objektīvi.
«Sabiedrībā sāka rasties bažas par iespējamu interešu konfliktu saistībā ar sadarbības līgumu, tāpēc RTU Dekānu padomē tika pieņemts lēmums līgumu izbeigt, kliedējot jebkādas šaubas par izmeklēšanas gaitu. Ikviens no mums ir ieinteresēts maksimāli ātri un precīzi noskaidrot traģēdijas patiesos iemeslus,» skaidro RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.
Pirms konkrētu RTU ekspertu piesaistes izmeklēšanā atbildīgās instances rūpīgi pārbaudīja gan personu individuālo atbilstību, gan to, vai universitātei kopumā nav interešu konflikta. Izmeklētāji atzina RTU par pilnībā piemērotu.
Līgumu lauzt RTU nolēmusi brīvprātīgi – lai izslēgtu jebkādas šaubas par ekspertu slēdzienu. Līdzīgi sadarbības līgumi RTU ir noslēgti ar visiem lielākajiem uzņēmumiem gan būvniecībā, gan citās universitātes piedāvāto studiju nozarēs. Izmeklēšanā piesaistītie eksperti darbojas kā individuāli speciālisti un ar sadarbības līgumu nav saistīti.
Universitāte vēlreiz izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem traģēdijā cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem, to vidū – četru RTU studentu un absolventu ģimenēm, divi no kuriem bija glābēji. Domās esam ar Jums.
Kā ziņots, 21.novembrī pēc lielveikala Maxima jumta sabrukšanas Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti. Tā kļuva par lielāko traģēdiju upuru skaita ziņā kopš Latvijas valsts neatkarības atgūšanas.