Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir apmierināta ar uzņemšanas rezultātiem, jo audzis jauno studentu skaits. Ja pērn viņu bijis 2627, tad šogad – 2754 (tostarp 401 ārvalstu students). Jau pirmajās uzņemšanas dienās tika aizpildītas visas 734 valsts piešķirtās budžeta vietas, turklāt atsevišķās studiju programmās uz vienu vietu pretendēja vairāk nekā 10 studētgribētāju. "Patiess gandarījums par vēlēšanos studēt sociālo zinātņu studiju programmās, kur saņēmām par 25% vairāk pieteikumu nekā pērn," atzīst RSU rektors Aigars Pētersons.
Lielāko interesi jau tradicionāli šovasar izpelnījusies studiju programma Medicīna, kur saņemts vairāk nekā 1100 pieteikumu. Starp pieprasītākajām veselības aprūpes studiju programmām bija arī Uzturs, Fizioterapija, Vecmāte, Ortozēšana protezēšana, Audiologopēdija un Ergoterapija. Tikmēr no sociālo zinātņu studiju programmām populārākās bija Psiholoģija, Sabiedriskās attiecības, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Žurnālistika un Tiesībzinātne. Salīdzinot ar pērnā rudens uzņemšanas rezultātiem, ārvalstu studentu vidū lielākais intereses kāpums vērojams medicīnas studijās, kur uzņemti par 34% vairāk ārzemnieku nekā pērn.
Veterinārija joprojām topā
Arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) var lepoties ar lielāku studējošo skaitu. "Jauno studentu uzņemšanas rezultāti līdz 1. septembrim rāda, ka LLU izdevies uzņemt vairāk studentu nekā iepriekšējā gadā. Šo mācību gadu uzsāka ap 1200 jauno studentu. Turklāt, tā kā septembrī vēl nesāksies mācības visiem nepilna laika studentiem, uzņemšanu atsevišķās programmās vēl turpinām un prognozējam, ka studējošo skaits pieaugs," pieļauj LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere. Lai gan kopumā jauno studentu skaits ir audzis, intereses ir saglabājušās līdzīgas kā iepriekšējos gados. Lielākais konkurss par valsts finansētajām vietām pamatstudijās bijis veterinārmedicīnā, mežinženieros, mežzinātnē un komercdarbībā un uzņēmumu vadībā. Taču šovasar lielāka interese bijusi par ainavu arhitektūru, kokapstrādes inženieriem, informācijas tehnoloģijām ilgtspējīgai attīstībai, zemes ierīcību un mērniecību. Par spīti tam, ka Covid-19 ierobežojumi visvairāk skāra ēdināšanas un tūrisma sektoru, vēlme zinības iegūt šajā virzienā nav mazinājusies.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 7. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!