Palielinoties elektrisko skrejriteņu skaitam, pieaug arī riski satiksmes drošībai, tostarp gājējiem, tādēļ būtiski ieviest regulējumu, kas vērsts uz kopējo satiksmes drošības uzlabošanu un iespēju efektīvi izmantot jaunus mobilitātes risinājumus, par regulējumu ieviešanu informē CSDP.
Nepieciešamību pēc regulējuma šajā nozarē akcentē paši uzņēmumi, kas iznomā patērētājiem skrejriteņus. Uzņēmuma Fiqsy pārstāvis uzsver, ka elektriskie skrejriteņi ir salīdzinoši jauns pārvietošānās līdzeklis un ka klientu un apkārtējās satiksmes drošībai regulējumi ceļa satiksmes noteikumos būtu nepieciešami. ''Tas ļautu izmantot šo tiešām ērto un dabai draudzīgo transporta līdzekli atbildīgi un droši,'' uzskata Fiqsy.
Līdzīgi domā arī Bolt Latvia, kas pozitīvi vērtē potenciālās izmaiņas regulējumā. ''Mēs atbalstām nozares regulāciju, lai jebkuram satiksmes dalībniekam nodrošinātu efektīvu un drošu pārvietošanos, kā arī aktīvi piedalāmies diskusijās, lai ar savu esošo pieredzi palīdzētu to pilnveidot un īstenot. Mūsu mērķis neatkarīgi no jaunu regulējumu ieviešanas ir un būs informēt klientus, lai droši justos gan pats braucējs, gan apkārtējie," akcentē Bolt Latvia pārstāve.
Pieaugot elektrisko skrejriteņu skaitam, likumsakarīgi pieaug arī ceļa satiksmes negadījumu skaits.
Kā informē Valsts policija, tad kopš 2018. gada reģistrēti 56 ceļa satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti elektriskie skrejriteņi, 39 gadījumos cietuši cilvēki, dzīvības zaudējuši divi cilvēki.
Gan Fiqsy, gan Bolt Latvia uzsver klientu pieprasījumu pēc elektroskrejriteņiem Rīgā, kā arī atklāj nākotnes plānus attīstīties citās Latvijas reģionu pilsētās, kur būtu šāds pieprasījums.
Papildus elektrisko skrejriteņu sakarā būtiski ir domāt par novietnēm, lai skrejriteņi patvaļīgi netiek novietoti uz ietvēm. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) preses pārstāvis Jānis Aizpors pastāstīja, ka, izstrādājot regulējumu, ir doma, ka noteikumos jāiestrādā deleģējumus pašvaldībām, lai tās var noteikt zonas, kur drīkst novietot skrejriteņus.
Kā svarīgu faktoru šo min arī Bolt Latvia, kas cer nākotnē paplašināt novietošanas zonas Rīgā, jo uzkata to par prioritāru.
Kā iepriekš informēts, tad ir plānots, ka ar elektrisko skrejriteni varēs pārvietoties ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā un, ka to drīkstēs vadīt no 14 gadu vecuma, kā arī vadītājam būs nepieciešama vismaz velosipēda vadītāja apliecība. Elektriskā skrejriteņa vadītājs nedrīkstēs būt alkohola reibumā un vadīt transportlīdzekli vairāk kā 0,5 promiļu reibumā.
Skrejritenis būs jāaprīko ar lukturiem un braukšanas laikā tiem visu laiku būs jābūt iedegtiem. Tāpat arī paredzēts aizliegt ar elektrisko skrejriteni vest pasažierus un kravu. Sodus par administratīvajiem pārkāpumiem paredz tikpat lielus, kā velosipēdu vadītājiem.
sorry
Garāmskrienot , uz vietas stāvot
Scorseze