IZM pārstāve Inta Bērziņa Dienai norāda, ka Augstskolu likumā ir noteikta augstskolu autonomija un atbildība par kvalitatīva studiju procesa nodrošināšanu, līdz ar to atbildība par studiju procesa organizāciju ir augstskolas iekšējais jautājums. "Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju var tikt mainīti studiju norises, darbu aizstāvēšanas laiki, un par šiem jautājumiem jānotiek komunikācijai starp studējošo un augstskolu. Jārēķinās, ka šobrīd augstskolām vēl var nebūt atbildes uz visiem jautājumiem par dažādiem termiņiem un citiem nosacījumiem, bet svarīgi, ka students regulāri saņem informāciju par gaidāmajām izmaiņām," norāda Bērziņa.
Pagaidām garantijas uzsākt pirmo studiju gadu ir tikai tiem jauniešiem, kas plāno iestāties kādā Latvijas augstākās izglītības iestādē. Savukārt tiem 12. klašu skolēniem, kuri pēc vidusskolas absolvēšanas plāno studēt ārzemēs, pašlaik situācija izskatās neskaidra. Saskaņā ar UNESCO datiem krīze skārusi vairāk nekā 80% pasaules izglītojamo jeb 1,6 miljardus skolēnu un studentu. Augstākās izglītības iestādes visās valstīs nodrošina attālinātās studijas.
Tomēr jauniešiem, kas izvēlas studijas ārzemēs, jāņem vērā, ka uzņemšanas nosacījumi dažādās valstīs un augstskolās var atšķirties, kā arī atsevišķās ES dalībvalstīs ir prasība atkārtoti kārtot valodas pārbaudījumu, lai apliecinātu attiecīgās valsts valodas zināšanas. Pētot populārāko un lielāko Eiropas valstu augstskolu mājaslapas, Diena secināja – pagaidām informācijas par izmaiņām uzņemšanas noteikumos nav.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 23. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
ha-ha-ha
nesaprotu