“Jāapmeklē ceturtdienās plenārsēde, otrdienās, trešdienās no rītiem ir komisijas. Viss pārējais laiks ir tā saucamais darbs ar vēlētājiem, kas principā paredz, ka ir ļoti daudz brīvā laika,” tā par Saeimas deputāta darba ikdienu izteicās Šlesers. Viņaprāt, opozīcijas deputātiem ir gana daudz brīvā laika, lai viņš paralēli varētu nodarboties arī ar uzņēmējdarbību.
Alvis Vilks gan norādīja, ka deputātiem ir nelielas iespējas ieņemt vēl kādu citu amatu saspringtā Saeimas darba dēļ, jo tam vienkārši neatliek laika. “Jautājums ir, kam tad tiktu atvēlēts vairāk laika - deputāta darbam vai uzņēmējdarbībai,” sacīja Vilks.
Tāpat Vilks norādīja, ka, deputātam paralēli veicot noteiktus kapitālieguldījumus, pastāv risks, vai deputāts neatbalsta kāda lēmuma virzību, jo tas ir viņa biznesa interesēs un tas nenotiek uz sabiedrības interešu rēķina. “Būtu jāseko līdzi, vai deputāts nenonāk interešu konfliktā un, vai lēmumi netiek pieņemti biznesa partnera interesēs,” uzskata KNAB priekšnieka vietnieks.
Šlesers gan šādu risku nesaskata, sakot, ka nekāds ļaunums valstij nenotiks, ja viņš kā investors gribēs piedalīties kāda projekta realizācijā. “Tad, kad ir jāpieņem kāds lēmums, kurā viņš var nonākt kādā interešu konfliktā, tad viņš noinformē sabiedrību un saka – es uzskatu, ka jādara ir šādi, bet es pats lemt nedrīkstu, jo esmu interešu konfliktā,” uzskata politiķis.