"Šīs izmaiņas nostāda ārpus Rīgas dzīvojošos un Rīgā strādājošos neapskaužamā situācijā un tas var radīt fiktīvas deklarēšanās vilni," atzina Sprūdžs un piebilda - lai to mazinātu, viņš redz tikai Rīgai tuvo esošo pašvaldību iespējas iedzīvotājus "paturēt" ar kompensāciju palīdzību. Ministrs piebilda, ka tas noteikti nav pašvaldībām "priecīgākais" risinājums.
Viņš gan uzsvēra, ka ministrijā vēl nav saņemti domes saistošo noteikumu grozījumi un juristi tos nav sākuši izvērtēt, tāpēc viņa spriedumi, iespējams, ir priekšlaicīgi.
Jau vēstīts, ka Rīgas domes (RD) deputātu vairākums pirmdien atbalstīja izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, paredzot, ka no 2014.gada 1.janvāra Rīgā deklarētie iedzīvotāji par braucienu pašvaldības sabiedriskajā transportā maksās mazāk nekā pašlaik, bet visi pārējie maksās dubultā. Priekšlikums paredz, ka no nākamā gada Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem brauciens Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme autobusos, trolejbusos vai tramvajos izmaksās 60 eirocentus, turpretī pasažieriem, kuri nav deklarēti galvaspilsētā, turpmāk braucieni sabiedriskajā transportā būs divreiz dārgāki - 1,2 eiro par vienu braucienu.
Rīgas iedzīvotāja identifikācijai tiks izmantots personalizētais e-talons, kas pildīs arī elektroniskās Rīdzinieka kartes funkcijas. Savukārt arī tie Rīgā deklarētie iedzīvotāji, kuri nebūs izņēmuši Rīdzinieka karti un neatbildīs kādai no sabiedrības grupām, kam pienākas atlaide sabiedriskajā transportā, par braucienu Rīgas satiksmes transportā maksās 1,2 eiro.