Tā bijusi šogad otrā šāda veida operācija, kas apmaksāta no valsts budžeta.
Aknu transplantācijas operācijas sagatavošanas etapā, norisē un pēcoperācijas periodā piedalījās liela speciālistu komanda - gastroenterologi, ķirurgi, asinsvadu ķirurgs, transplantologi, anesteziologi, reanimatologi, hepatologi, radiologi, aprūpes dienesta darbinieki un operāciju māsas. Operācija bija iespējama, pateicoties Latvijas Transplantācijas koordinācijas dienesta operatīvai darbībai, piebilda Veinberga.
Aknu transplantācijas procesa attīstība sākta, sadarbojoties Latvijas Transplantācijas centram, Stradiņa slimnīcai un kolēģiem no Kauņas Universitātes slimnīcas, bet pēdējā operācija jau tika veikta bez Kauņas kolēģu līdzdalības.
Pēc Veinbergas paustā, kopumā operācija noritēja veiksmīgi, pacients pirmās pēcoperācijas dienas pavadīja intensīvās terapijas nodaļā. Tālākajam ārstēšanās procesam, pacients ir pārvests uz klīnisko nodaļu un viņa pašsajūta ir laba, sacīja slimnīcas pārstāve.
Viņa atgādināja, ka 2016. gadā slimnīcas Aknu transplantācijas vienība, slimnīcas galvenā ārsta vietnieka ķirurģijas jautājumos Jāņa Vilmaņa vadībā, saņēma Zariņa stipendiju 20 000 ASV dolāru vērtībā, kas izmantota transplantoloģijas komandas apmācībām un izglītošanai Eiropas Transplantācijas centros.