Izmantojot mākslīgo intelektu valsts sektorā, būtiska ir ētisku vērtību un algoritmu pārvaldības principu ievērošana. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) savā pētījumā konstatēja būtiskas atšķirības pieejās, ko valstis izmanto, lai nodrošinātu valsts iestāžu ētisku pārvaldību un algoritmu izmantošanu. 16 no 30 valstīm (53%) šim nolūkam izmanto formālas prasības (piemēram, likumus vai noteikumus), 12 (40%) izmanto tādas politikas iniciatīvas kā pamatnostādnes, standartus vai principus, divas (7%) no aptaujātajām valstīm neizmantoja nekādus instrumentus – tās ir Latvija un Lietuva.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Dienai norāda, ka valsts pārvalde ir pievienojusies vairākām deklarācijām, kas vērš uzmanību uz ētisku mākslīgā intelekta pielietošanu, t. sk. publiskajā sektorā. Šī gada noslēgumā un nākamajā gadā VARAM plāno pievērst īpašu uzmanību iestādēm mākslīgā intelekta izmantošanai valsts sektorā gan sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu, veidojot mācības, gan organizējot pieredzes apmaiņas pasākumus.
Netiek līdzi
Arī mākslīgā intelekta izmantošana publiskajā sektorā dažādās valstīs ir atšķirīga.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 6. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!