Ekselences centra izveide un attīstīšana LU Cietvielu fizikas institūtā notiek ar Zviedrijas partneru - pasaules līmeņa ekspertu inovāciju un tehnoloģiju pārneses jomā - līdzdarbību.
Kā norāda Izglītības un zinātnes ministrijā, šis projekts ir ar augstu stratēģisko nozīmi pētniecības un industriālajai attīstībai Latvijā un visā Baltijas jūras reģionā. Tam ir arī nozīmīga ietekme uz inovācijas un pētījumu komercializācijas līmeņa paaugstināšanu Latvijā.
Valdība sagaida, ka ekselences centrs veicinās ne tikai materiālzinātnes attīstību Latvijā, bet arī izveidosies kā reģionāls centrs ar lielu potenciālu labas prakses un zināšanu apmaiņai. Ministru kabineta ieskatā tas veicinās plašākas inovāciju un tehnoloģiju pārneses ekosistēmas izveidi esošās pētniecības un rūpniecības jomā, kā arī ļaus izveidot jaunus augsto tehnoloģiju un augstas pievienotās vērtības ražošanas uzņēmumus.
Pamatojoties uz pirmās fāzes Eiropas Savienības līmeņa konkursa rezultātiem, valdība saskata Camart2 projekta ievērojamo potenciālu, vērtējot tā lomu kā nozīmīgu reģionālo iniciatīvu plānošanas periodā 2014.-2020.gadā.
Ministru kabinets atzīst veidojamā ekselences centra stratēģisko vērtību, kas paredzēts minētajā projektā. Līdz ar to valdība ir rezervējusi nepieciešamos finanšu līdzekļus, lai atbalstītu nepieciešamās infrastruktūras attīstību un atvērta tipa laboratorijas izveidi LU Cietvielu fizikas institūtā.
Finansējuma summa tiek rezervēta Camart2 projektam, un tā būs pieejama ierobežotas atlases procedūras veidā, kas tiks izziņota 2016.gadā. Finansējums būs pieejams periodā no 2017. līdz 2022.gadam. Projektam nepieciešamais nacionālais līdzfinansējums tiks segts no valsts budžeta un LU Cietvielu fizikas institūta finanšu līdzekļiem.
Valdība norādīja, ka darbības programmā "Izaugsme un nodarbinātība" ir pieejams publiskais Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta finansējums projekta īstenošanai 8,3 miljonu eiro apmērā. Tāpat tiks pārdalīts arī cita specifiskā atbalsta mērķa publiskais finansējums piecu miljonu eiro apmērā, kas arī ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. Kopumā tiek garantēts finansējums 15,3 miljonu eiro apmērā, ko veido publiskais finansējums 13,3 miljonu eiro apmērā un LU Cietvielu fizikas institūta pašu līdzekļi projekta līdzfinansējuma nodrošinājumam divu miljonu eiro apmērā.