Grozījumus, kurus LAFPA sauc par antikonstitucionāliem, Saeima pieņēma ar 90 balsīm par, pret nebija neviens, trīs deputāti nebalsoja. Tiesa, daļa deputātu, kas grozījumus atbalstīja, jaunajā sasaukumā nav ievēlēti, piemēram, Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji. Taču jaunais parlamenta sastāvs varētu būt noskaņots jaunas izmaiņas neveikt. "Mums būs ļoti stingra pozīcija attiecībā uz ātro kredītu ierobežošanu! Mēs aicinām Valsts prezidentu izsludināt grozījumus! Nevar biznesu būvēt uz citu cilvēku nelaimes! NVO sektora atbalstam tiks meklēti citi mehānismi," 12. oktobrī sociālajā vietnē Facebook ierakstīja Jaunā konservatīvā partija.
Savukārt 12. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš (NA) nolēmis pārbaudīt, kā šādi aizdevumi strādā Vācijā un palūdzis kādu paziņu aizņemties 150 eiro uz vienu mēnesi. Nācies atdot 151,74 eiro, kas nozīmē 0,035 % likmi bez citiem maksājumiem. Deputāts Dienai stāsta, ka neesot gan bijis viegli atrast uzņēmumu, kas aizdod mazas summas. Naudiņš uzskata, ka stingrie noteikumi nozari nesagraus, bet nebanku kreditētājiem nāksies meklēt citus risinājumus biznesam. Viņš arī uzskata, ka jāturpina strādāt pie likuma grozījumiem, lai nopietnāk tiktu izvērtēta aizņēmēju maksātspēja.
A/s 4finance izpilddirektora Gvido Endlera ieskatā likuma grozījumi tika pieņemti bez kvalitatīvas izpētes. Neprecīzo datu un to virspusējas interpretācijas rezultātā kredītdevēji tika vainoti gan iedzīvotāju ekonomiskajā emigrācijā, gan ēnu ekonomikas veicināšanā, gan par biznesa pārmērīgu ienesīgumu. Viņš arī apšauba Naudiņa minēto Vācijas piemēru, norādot, ka tas neatbilst reālajai situācijai un tautsaimniecības komisija par to esot informēta.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 17. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Manuprāt
Pareizaisvirsraksts
.