Kopējā statistika liecina, ka 2012. pusgada periodā kopējais nozagto velosipēdu skaits Rīgas reģionā bija 684. Savukārt 2013. gada pusgada periodā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam Rīgas reģionā nozagti 597 velosipēdi. No tiem lielākā daļa nozagti tāpēc, ka bijuši nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīviem saslēgiem, kas nespēj nodrošināt pietiekamu aizsardzību pret velozagļiem. Apkopojot statistiku, biežākais noziegumu izdarīšanas laiks nemainīgi ir maija un jūnija mēneši.
Likumsargi norādīja, ka velozādzību skaita mazināšanos ietekmējis policijas intensīvais darbs velozādzību apkarošanā, sabiedrības informēšana un izglītošana par drošības pasākumiem, tūlītēja reaģēšana zādzības gadījumā, kā arī sadarbība ar iedzīvotājiem. Valsts policija nedēļā aiztur vismaz trīs velozagļus.
Kā norāda Valsts policijas sadarbības partneri Latvijas Riteņbraucēju apvienība un velovortāls Divritenis.lv, kopējais velosipēdistu skaits ir būtiski palielinājies. Ikgadējā riteņbraucēju skaitīšanā konstatēts, ka braucošo riteņbraucēju skaits gada laikā pieaudzis gandrīz par piektdaļu. Tajā skaitā palielinās velotransporta izmantošana visas sezonas garumā.
"Izvērtējot reģistrētās velosipēdu zādzības, jāsecina, ka velosipēdus zog gan no publiskām vietām, tādām kā parki, ielas un pagalmi, gan arī no daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām un balkoniem. Valsts policija aicina velosipēdu īpašniekus, lai nepiedzīvotu nepatīkamus brīžus un pasargātu sevi no velozagļiem, rūpēties par sava īpašuma – velosipēda drošību. Policija vēlreiz atgādina, ka nepieciešams ir ne tikai labs saslēgs velosipēda drošības nodrošināšanai, bet arī nepieciešams izvērtēt potenciālo vietu, kur novietot velosipēdu," sacīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.