Brūnie lāči nav labi peldētāji, tāpēc citu valstu praksē upe bieži vien tiek izmantota kā robežlīnija jeb šķērslis, aiz kura lācis tiek izlaists, lai to šķirtu no iepriekš apmeklētajām teritorijām. Taču šoreiz lācis ir šķērsojis Pedeles upi, visticamāk izmatojot tuvāko atrasto tiltu, un atsācis barības meklēšanu cilvēku tuvumā. Jau divas naktis tas viesojies vienā viensētā, kur izpostījis bišu stropus, mielojies ar bumbieriem, mēģinājis iekļūt mājā, saskrāpējot durvis. Lācis nakšņojis turpat pie mājas, par ko liecina iegulētā vieta un ķepu nospiedumi.
“Pirms izšķiršanas operācijas uzsākšanas pieredzējuši eksperti Latvijā un ārvalstīs mūs jau brīdināja, ka situācijā, kad kopā turas divi vai pat trīs lāči, jārēķinās, ka viens no tiem ir galvenais kūdītājs uz nedarbiem. Otrs pakļaujas. Izšķiršanas situācijā tieši kūdītāju ir grūtāk pāraudzināt un atradināt no cilvēku mājvietu apmeklēšanas,” stāsta Rīcības grupas vadītājs, Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.
Šobrīd Dabas aizsardzības pārvalde jau ir uzsākusi ķeramkastes un cita nepieciešamā inventāra pārvietošanu un uzstādīšanu viensētā, kurā lācis viesojies. Un šovakar 22.oktobrī tiks atsākta lāča ķeršana, lai iemidzinātu un atkārtoti to aizgādātu prom no apdzīvotām vietām. Izlaišanai savvaļā ir noteikta jauna vieta, lai novērstu dzīvniekam vēlmi pārvietoties pa zināmajām takām.