Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lāči

Ilūkstes novada saimniecībā šorīt manīts lācis

Šorīt Ilūkstes novada Bebrenes pagastā manīts brūnais lācis, aģentūru LETA informēja kopienu sadarbības tīkla Sēlijas salas sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais.

Pētnieks: Patlaban Latvijā mīt 30 līdz 50 lāču

Patlaban Latvijas lāču populācija tiek vērtēta 30 līdz 50 dzīvnieku kopskaitā, konferencē Medības 2021 stāstīja Latvijas Valsts mežzinātnes institūta Silava vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.

Latvijā šobrīd varētu būt ap 30 lāču

Šovasar mežos novērotas ne tikai lāču pēdas un lāči, bet arī lāču mazuļi - tie redzēti Staicelē, Straupē, Lēdurgā, Viļķenē. Tiek lēsts, ka šobrīd Latvijā uzturas vairāk nekā 30 lāči un ar tiem pārsvarā ir sastapušies mednieki un mežstrādnieki. Vairāki lāči manīti pie dzīvnieku barotavām, savukārt pie apdzīvotām vietām lāči gan vēl neesot redzēti, tā LNT ziņām stāsta mednieku kluba Limbaži valdes priekšsēdētājs Indulis Kreišmanis.

Sadzīvot un aizsargāt: lielie plēsēji

Turpmāk Latvijas lielo plēsēju – vilku, brūno lāču un Eirāzijas lūšu – populācijas saglabāšana, apsaimniekošana un attīstība tiks skatīta vienotā Baltijas valstu mērogā. To paredz atjaunotais un gada pēdējās dienās apstiprinātais vilka sugas aizsardzības plāns (SAP) un saskaņošanā esošie atjaunotie lāču un lūšu aizsardzības plāni, ko izstrādājis Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava.

Centīsies palielināt lāču populāciju Latvijā

Latvijā tapis jauns brūno lāču aizsardzības plāns, kura galvenais mērķis ir panākt, lai lāči Latvijā sāktu vairoties un to populācija palielinātos, trešdien vēstīja telekanāls LNT.

Skauģis: Latvijā jāveicina vietējais patriotisms

Latvijā valsts pārvaldē procesi palaban iegājuši muļļāšanās stadijā, pat stagnācijas stadijā, uzsver SIA Lāči īpašnieks un valdes loceklis Normunds skauģis intervijā Magdai Riekstiņai.Fragments no intervijas:**Laiku pa laikam tiek runāts, ka tādiem produktiem kā maize jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Kā vērtējat šādu ideju?**

Igaunijā šogad nošauti 44 lāči

Mednieki Igaunijā šogad nošāvuši 44 lāčus, un līdz gada beigām atļauts nomedīt vēl 12 ķepaiņus, informē Igaunijas Vides departaments.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide