Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Lāči

Plēsīgais medusmīlis

Brūnie lāči pirms simt gadiem Latvijā bija izzuduši, bet, pateicoties labvēlīgiem likumiem un uzlabojoties ekoloģiskajiem apstākļiem, tie atgriežas ne tikai mežos un purvos, bet arī bišu dravās. Cik liela šodien ir varbūtība sastapt vaigu vaigā bērnībā tik mīļo lācēnu, kas patiesībā ir lielākais plēsējs Latvijā?

Latvijā šobrīd varētu būt ap 30 lāču

Šovasar mežos novērotas ne tikai lāču pēdas un lāči, bet arī lāču mazuļi - tie redzēti Staicelē, Straupē, Lēdurgā, Viļķenē. Tiek lēsts, ka šobrīd Latvijā uzturas vairāk nekā 30 lāči un ar tiem pārsvarā ir sastapušies mednieki un mežstrādnieki. Vairāki lāči manīti pie dzīvnieku barotavām, savukārt pie apdzīvotām vietām lāči gan vēl neesot redzēti, tā LNT ziņām stāsta mednieku kluba Limbaži valdes priekšsēdētājs Indulis Kreišmanis.

Igaunijā šogad nošauti 44 lāči

Mednieki Igaunijā šogad nošāvuši 44 lāčus, un līdz gada beigām atļauts nomedīt vēl 12 ķepaiņus, informē Igaunijas Vides departaments.

Vēdera mikrobi palīdz lāčiem ziemas miegā

Pētnieki atklājuši, ka lāču gremošanas sistēmas mikroflorā ir novērojamas izmaiņas, kas pakārtotas gada laikiem, vēsta BBC. Atklājumi varētu palīdzēt zinātniekiem labāk izprast lāču ziemas miegu. 

Latvijā varētu palielināties lāču skaits

Gada laikā Latvijas teritorijā uzturas līdz pat 20 brūnajiem lāčiem, bet vismaz septiņi dzīvo pastāvīgi. Turklāt ir pamats uzskatīt, ka šo dzīvnieku skaits mežos nākotnē pieaugs. Tā, atsaucoties uz šogad Latvijas mežos veikto monitoringu, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas Sešos.

Janvāra nogalē atklās Līgatnes lāču puiku jauno voljeru

28.janvārī svinīgā pasākumā plānots atklāt jaunizveidoto Līgatnes dabas taku voljeru, kurā dzīvos lāču puikas Mikus un Puika, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Rita Jakovļeva.

Līgatnes lāču pastaigu laukuma izbūvei piešķirti 172 506 lati

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) ierosinājuma Ministru kabinets (turpmāk – MK) otrdien, 2. jūlijā, piešķīra 172 506 tūkstošus latu Līgatnes dabas takās mītošo lāču Puikas un Mikus pastaigu laukuma būvniecībai un pavasarī izskalotā ceļa remontam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide