Nevis vienkārši pieņemts zināšanai, bet ar konkrētiem uzdevumiem un konkrēti iezīmētām naudas summām – tāds ir informatīvais ziņojums "Par Latvijas Republikas ārējās robežas stiprināšanas risinājuma izvērtējumu un turpmāko rīcību", kas akceptēts valdībā.
Jau 2019. un arī 2021. gadā Ministru kabinets (MK) uzdeva "izvērtēt nepieciešamos risinājumus un noteikt nepieciešamos pasākumus, kas ļautu preventīvi aizsargāt no hibrīduzbrukumiem, provokācijām, kā arī efektivizēt kompetento iestāžu darbu un ieviestu elektronisku reģistrēšanos rindā robežšķērsošanai, tādējādi radot pēc iespējas labvēlīgākus apstākļus robežšķērsotājiem, izstrādāt visaptverošu robežas aizsardzības risinājumu, robežšķērsošanas vietās". Savukārt pērnā gada decembrī MK atbildīgajām institūcijām uzdeva iesniegt iespējamos risinājumus fiziskās rindas un gaidīšanas laika mazināšanai Pāternieku, Terehovas un Grebņevas robežkontroles punkta šķērsošanai, tai skaitā transportlīdzekļu elektroniskās rindas vadības sistēmas vai līdzīgu risinājumu ieviešanai.
Ministri apmainās replikām
Satiksmes ministrijas ziņojumā bija norādīts, ka visa pirmā posma ieviešanas termiņš ir 32 mēneši jeb nepilni trīs gadi. Šajā laikā VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) izstrādātu iepriekšējas pieteikšanās epakalpojumu – elektronisko rindu, kā arī izbūvētu pamata infrastruktūru, tostarp optiskā tīkla infrastruktūru un datu pārraides tīklu robežšķērsošanas vietās, uzstādītu videonovērošanas kameras, izveidotu digitālos vārtus un veiktu citus pasākumus robežas stiprināšanai. Tomēr valdība pagaidām atbalstīja pirmā posma pirmās kārtas risinājumu par vienkāršotu elektronisko rindu uz robežas, ko paredzēts ieviest līdz šāgada beigām, nosakot, ka pārējām plānotajām projekta aktivitātēm jāpārskata ieviešanas termiņš. Par to valdība spriedīs vēlreiz septembra vidū.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 26. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00