Prasību izpilde gan būtu pretrunā ar ārsta ētiku un normatīvajiem aktiem, jo pacientu uzņemt stacionārā var tikai pēc medicīniskām indikācijām. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) to sauc par pārpratumu, bet situāciju vērtēs arī Veselības ministrija un Veselības inspekcija.
Pēc tam, kad attēls izpelnījies jau lielāku sabiedrības uzmanību, Austrumu slimnīcas valde pieprasījusi LIC skaidrojumu, Dienai norādot, ka šāds rīkojums nav juridiski saistošs un visos RAKUS stacionāros pacientu uzņemšana notiek atbilstoši normatīvos noteiktajai kārtībai. Kopumā tas esot pārpratums, bet slimnīcas valde situāciju vēl vērtēs. Kā norāda RAKUS valdes priekšsēdētāja Egita Pole, pacientu skaita palielināšana šādā mākslīgā veidā ir absolūti neiedomājama un nepieņemama.
Šobrīd LIC tiek noskaidrots, kāpēc šāda situācija radusies, un pēc tam tiks lemts, kā rīkoties tālāk. Savu pārbaudi ārstniecības iestādē veiks arī Veselības inspekcija (VI), un paskaidrojumus no slimnīcas pieprasījusi Veselības ministrija. Kā Dienai piebilst tās pārstāvis Oskars Šneiders, normatīvajos aktos ir noteikts, kādos apstākļos pacients tiek ārstēts stacionārā un kādos gadījumos par stacionārā veikto ārstēšanu ārstniecības iestādei samaksā. Piemēram, par ambulatoro pacientu ārstēšanu stacionārā netiek maksāts. Savukārt, ja VI konstatē neatbilstības, ārstniecības iestādei var piemērot ne tikai naudas sodu, bet tai jāatmaksā arī nepamatoti izlietotais finansējums.
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 9. novembra, avīzē Diena!
Ja ir aizdomas, jāpārbauda!