Savukārt kompānijas Google mobilitātes dati, pēc Feldmanes sacītā, parādījuši, ka mazumtirdzniecības un atpūtas vietās apmeklētāju skaits sarucis par 41%, bet sabiedriskajā transportā - par 42%. Darbavietās šis sarukums esot 35% apmērā, taču vienlaikus par 12% pieaugusi cilvēku uzturēšanās savās dzīvesvietās.
"Mēs redzam, ka šie ieviestie pasākumi ir devuši efektu, tajā pašā laikā šī situācija joprojām ir nestabila, jo tas ir tikai sākums un kādu izmaiņu rezultātā šī tendence var mainīties, tāpēc joprojām jābūt piesardzīgiem," skaidroja VM nodaļas vadītāja.
Tāpat viņa atzīmēja, ka aizvadītās nedēļas laikā, no 1. līdz 7.novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 23,4%, turklāt par 3,4% samazinājies arī stacionēto Covid-19 pacientu skaits.
Kā būtisku rādītāju Feldmane izcēla arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficientu, kas aizvadītājā nedēļā samazinājies par 0,17, patlaban sasniedzot 0,8 un tādējādi uzrādot Covid-19 izplatības samazinājumu sabiedrībā.
Jau ziņots, ka iepriekš, izsludinot "lokdaunu", bija iecerēts panākt 40% kontaktu skaitu samazinājumu, lai apturētu saslimstības līknes straujo kāpumu. Arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) bija atsaucies uz 40% robežu, rosinot 18.oktobra Krīzes vadības padomes sēdē noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs savukārt iepriekš skaidrojis, ka "pie šiem 40% ir cerība, ka samazināsies minētais [reproduktivitātes] koeficients līdz 0,8".