Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, sagatavotajā noteikumu projektā precizētas attiecināmās izmaksas, paredzot iespēju saņemt atbalstu interaktīvo risinājumu izstrādei, mobilajām lietotnēm un izplatīšanas un izvietošanas maksai gan drukātajos, gan interneta plašsaziņas līdzekļos, tostarp sociālajos tīklos.
Tāpat plānots atcelt ierobežojumu par reklāmas kampaņu publicitātes izmaksu attiecināmību tikai ārvalstīs, jo šādas izmaksas nepieciešams veikt pašmāju tirgos, lai vietējie ražotāji varētu veiksmīgāk konkurēt ar importēto produkciju.
Noteikumu projektā paredzēta iespēja, veicot jaunu produkcijas noieta tirgu meklēšanu, tostarp dalību starptautiskajās izstādēs, komandējuma izmaksas attiecināt divām personām no katra uzņēmuma, lai nelielu projektu gadījumos pašreizējais 30% ierobežojums neapdraudētu veiksmīgu dalībnieku dalību starptautiskajās izstādēs un attiecīgā projekta mērķu sasniegšanu.
Tāpat attiecināmās izmaksas papildinātas ar iespējamo atbalstu mārketinga pasākumu plānu izstrādei un tirgus izpētei nepieciešamās informācijas un datu iegādei.
Noteikumu projektā noteikts, ka turpmāk atbalsta pretendentam projekta iesniegumā jānorāda projekta atlases kritēriju punktu skaits, kā arī paredzēta iespēja iesniegt izvērstu izdevumu tāmi kopā ar iepirkuma procedūru apliecinošiem dokumentiem.
Grozījumi attieksies uz reģistrētām biedrībām, kurās vismaz piecu biedru komercdarbības joma ir zvejniecība, akvakultūra vai zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana, un atvasinātām publiskām personām - zinātniskām institūcijām.
Kā ziņots, kopumā zivsaimniecības uzņēmumiem šogad no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pieejams atbalsts 800 000 eiro apjomā. "Tirdzniecības pasākumu" mērķis ir sekmēt jaunu tirgu apgūšanu, kā arī uzņēmumu un produktu sertificēšanu, produkcijas izsekojamību un marķējuma nostiprināšanu.