Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Zivis

Usmas ezerā plāno samazināt zvejas limitu

Usmas ezerā no nākamā gada plānotas zvejas limitu izmaiņas - zivju tīklu limitu Usmas ezerā plānots samazināt par 2080 metriem, paredz starpinstitūciju saskaņošanai nodotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos.

Ēst zivi ar tīru sirdsapziņu

Izvēloties zivis ēdienkartei, jāvērtē to izcelsme, zvejas veids un sugas situācija pasaules ūdeņos.

Latvijā veiks zivju, nēģu un vēžu monitoringu

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir izsludinājusi konkursu zivju, nēģu un vēžu monitoringa veikšanai Natura 2000 teritorijās Latvijā, aģentūru LETA uzzināja DAP.

Pieci jautājumi zivju kūpināšanas meistaram Andrim Antmanim

Andris Antmanis Līvu krastā, Pitragā, Krogu mājās nodarbojas ar tūrismu – atpūtniekiem ir uzcēlis īres namiņus, kur brauc nakšņot gan vietējie, gan ārvalstu tūristi, – un kūpina zivis. Viņš ir pitradznieks vairākās paaudzēs. Ar tūrismu nodarbojas kopš 2011. gada pavasara, bet zivis kūpina jau gandrīz 27 vasaras, tūristiem vada arī zivju degustācijas. Andra māju atrast ir viegli, atliek tikai no Kolkas–Ventspils ceļa pirms Mazirbes nogriezties uz Pitragu. Pēc neliela gabaliņa kreisajā pusē viņa māja ir atpazīstama pēc koka žoga, kur katrs posms veidots citā veidā. Andris šos žogus sataisījis, pētot vecas fotogrāfijas, kā agrāk izskatījušies no kokiem taisītie piekrastes žogi. Turpat pie žoga novērojams arī Andra dūmnamiņš, kā viņš pats to sauc, un šeit vasarā rosība notiek gan naktīs, gan dienās.

Juglas ezerā ielaidīs 24 500 zandartu mazuļus

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta Bior zivju audzētavas Tome speciālisti šodien plkst.14.30 Juglas ezerā ielaidīs 24 500 zandartu mazuļus, kas izmaksās 4743 eiro, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Zivju fonda padome atvēl 224 972 eiro zivju resursu aizsardzības pasākumiem

Zivju fonda padome šodien sēdē atbalstīja 28 iesniegtos projektu pieteikumus pasākumam "Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība" un piešķīra tiem 224 972 eiro finansējumu, aģentūra LETA uzzināja Zemkopības ministrijā (ZM).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide