Līdz ar to viņš ir vismazāk atbalstītais jaunievēlētais ASV prezidents, salīdzinot ar vismaz septiņiem viņa priekšgājējiem.
Tikai 40% amerikāņu nacionāla mēroga aptaujā atbalsta Trampu ASV prezidenta administrācijas pārņemšanas laikā. Tas ir uz pusi mazāk kā Barakam Obamam - 80% atbalstītāju - , kad viņš pirms astoņiem gadiem stājās ASV prezidenta amatā. Līdzīgi augstu atbalstu kā Obama pirms stāšanās amatā baudīja Džordžs Bušs juniors (72%), Bils Klintons (81%) un Džordžs Bušs seniors (82%), atklāj aptauju dati.
Tāpat vien 40% aptaujas dalībnieku atbalsta Trampu kā prezidentu turpmākos četrus gadus, ar ko jaunievēlētais republikāņu partijas kandidāts atpaliek no saviem priekštečiem kopš 1977. gada. Atsevišķā jautājumā nelabvēlīgi pret Trampu noskaņoti 54% aptaujas dalībnieku. Salīdzinoši Bušam junioram tas bija 36%, bet Obamam, Klintonam, Bušam senioram, Ronaldam Reiganam un Džimijam Kārteram - 9 līdz 20%.
Tikpat zems apmēram 40% amerikāņu atbalsts ir Trampa aicinātajiem ministru kabineta kandidātiem, atpaliekot no iepriekšējo prezidentu piedāvātajiem ministru amatu kandidātiem par 19 līdz 26%, secināts aptaujā.
Vienlaikus vājais reitings nav liedzis aptaujas dalībniekiem no Trampa atsevišķās jomās sagaidīt daudz. Sešiem no desmit amerikāņiem sagaida no viņa lielisku vai labu veikumu valsts ekonomikā un nodarbinātības jomā, bet 56% prognozē sekmīgu Trampa un komandas darbu cīņā ar terorismu.
Taču kopumā jaunievēlētajam prezidentam nākas rēķināties ar pamatīgu skepticismu - 61% amerikāņu nav pārliecība, ka Tramps spēs pieņemt pareizos lēmumus valsts nākotnei. Mediji atgādina, ka Obamam otrajā termiņā prezidenta amatā šajā pozīcijā bija līdzīgi zems novērtējums, taču prezidentūras sākumā viņš baudīja 61% iedzīvotāju pārliecību par pareiziem lēmumiem valsts nākotnes labā.
Aptauja tika rīkota telefoniski, laikā no 12. līdz 15. janvārim iztaujājot 1005 respondentus.
Dāvis
Trollis JT
Bar[d]aks