Pašreiz Afganistānā dislocēti aptuveni 66 000 amerikāņu karavīru, bet pēc 2014.gada varētu palikt aptuveni 10 000. Gaidāms, ka ASV prezidents Baraks Obama lēmumu šajā jautājumā varētu pieņemt tuvāko nedēļu laikā, lai gan konkrēts datums nav noteikts. Runājot par pretterorisma misijas apmēriem pēc 2014.gada, Paneta neminēja nedz Al Qaeda sabiedrotos, nedz talibus.
Paneta norādīja, ka cīņa pret Al Qaeda kodolu būs pretterorisma centienu pamata uzdevums, lai nepieļautu, ka Al Qaeda atkal padara Afganistānu par drošu patvēruma vietu teroristiem. "Lai gan mums nepārprotami ir bijusi ietekme uz Al Qaeda klātbūtni Afganistānā, fakts ir, ka viņi turpina uzrasties," atzīmēja Paneta, piebilstot, ka izlūkošanas informācija liecina par Al Qaeda centieniem atrast iespējas savas ietekmes stiprināšanai Afganistānā.
Kādas ASV Aizsardzības ministrijas amatpersonas aplēses liecina, ka pašreiz Afganistānā ir aptuveni 100 Al Qaeda kaujinieki. Tomēr Vašingtonā bāzētā Kara studiju institūta (ISW) eksperts Džefrijs Dreslers norādīja, ka koncentrēšanās vienīgi uz Al Qaeda kaujiniekiem, nevis arī to sabiedrotajiem, ir ārkārtīgi riskanta pieeja. Dreslers pauda pārliecību, ka vislielākā kļūda, kas līdz šim pieļauta, ir pārāk šaura draudu definēšana.
Paneta norādīja, ka papildus terorisma apkarošanas misijai pēc 2014.gada būs nepieciešama arī palīdzības un apmācības misija, lai sekmētu Afganistānas armijas attīstību. Par konkrētiem misijas apmēriem Paneta gan attiecās runāt, norādot, ka par to pašreiz tiek spriests.