Pirmdien komentējot Izraēlas piedāvātos nosacījumus, Obama norādījis, ka jautājums par ebreju valsts atzīšanu ir ārpus šo sarunu kompetences, un nosaucis Izraēlas prasību par "fundamentāli nepareizu".
"Doma, ka mēs varētu noteikt Irānai, ka tā necentīsies iegūt kodolieročus līdz ar vienošanos, ka tā atzīs Izraēlas valsti, nozīmē to pašu, ko pateikt, ka mēs neparakstīsim vienošanos, kamēr pilnībā netiks mainīts Irānas režīms," sacījis Obama. "Un tas, es domāju, ir fundamentāli nepareizi."
Izraēlas valdība paudusi neapmierinātību saistībā ar vēsturisko vienošanos par Irānas kodolprogrammu, par kuru tika paziņots pagājušajā nedēļā. Galīgā vienošanās paredzēta 30.jūnijā.
Premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien pieprasīja, lai līgumā tiktu ierakstīts, ka Irānai jāatzīst Izraēlas valsts.
Izraēlas izlūkošanas ministrs Juvals Šteinlics pirmdien žurnālistiem sacīja, ka Obamas solījums atbalstīt Izraēlas drošību tiek novērtēts, taču tas nemazina draudus, ko radītu Irāna ar kodolbruņojumu.
"Ja Irāna izgatavos kodolieročus, tas Izraēlai būs eksistenciāls apdraudējums," paziņoja Šteinlics.
Jau vēstīts, ka pasaules lielvaru un Irānas kodolsarunu mērķis ir līdz jūnija beigām panākt vispārīgu vienošanos, lai pārtrauktu 12 gadus ilgušo konfliktu par Irānas kodolprogrammu.
Vienošanās ierobežos Irānas urāna bagātināšanas programmu un tās kodolprogrammu. Apmaiņā pret to tiks atceltas ekonomiskās, finanšu un citas sankcijas, ko Irānai noteikušas ANO, ES un ASV.
Tikmēr Francija jau brīdinājusi Irānu, ka gadījumā, ja tā nepildīs vienošanās nosacījumus, sankcijas var tikt atjaunotas.
ASV prezidents Baraks Obama norādīja, ka vispārīgā vienošanās var izpalikt, ja Irāna nepildīs solīto.
"Ja Irāna krāpsies, pasaule to uzzinās," norādīja Obama.