Lai Tramps tiktu notiesāts, šādam lēmumam Senātā bija jāsaņem vismaz 67 no 100 senatoru balsīm, tomēr par notiesāšanu nobalsoja tikai 57 senatori, bet 43 bija pret.
Par Trampa notiesāšanu nobalsoja visi demokrāti un septiņi republikāņi.
Šāds balsojuma iznākums tika prognozēts jau iepriekš, un Trampa izredzes uz attaisnošanu pieauga pēc tam, kad Senāta republikāņu mazākuma līderis Mičs Makonels, kas saglabā lielu autoritāti partijā, sestdien paziņoja, ka balsos par Trampa attaisnošanu.
Tramps, kas kopš aiziešanas no amata 20.janvārī dzīvo noslēgtībā savā klubā Floridā, sestdien pauda gandarījumu par attaisnošanu impīčmenta prāvā, tomēr pašu procesu dēvēja par "kārtējo fāzi mūsu valsts lielākajās raganu medībās".
"Nevienam prezidentam nav bijis jāiet cauri kaut kam tādam," norādīja 74 gadus vecais republikānis.
"Mūsu vēsturiskā, patriotiskā un skaistā kustība, lai padarītu Ameriku atkal diženu, ir tikai sākusies," paziņojumā apliecināja Tramps.
"Nākamajos mēnešos man būs daudz kas, ar ko dalīties ar jums, un es ar nepacietību raugos uz to, lai turpinātu šo brīnišķīgo ceļojumu kopā un visai mūsu tautai panāktu Amerikas diženumu," norādīja bijušais prezidents.
Trampa otrā impīčmenta prāva bija pirmā reize ASV vēsturē, kad impīčmenta process notiek pret prezidentu, kas amatu jau ir pametis.
Pārstāvju palāta 25.janvārī iesniedza Senātam impīčmenta apsūdzības slēdzienu, kurā Tramps tiek apsūdzēts "musināšanā uz dumpi" sakarā ar viņa atbalstītāju iebrukumu ASV Kapitolijā 6.janvārī.
Pirmā impīčmenta procesa gaitā, kas 2019.gadā sākās pēc tam, kad Tramps bija iesaldējis 391 miljonu dolāru lielo drošības jomas palīdzību Ukrainai, ko Kongress jau bija apstiprinājis, republikāņu kontrolētais Senāts Trampu attaisnoja.
Tāpat kā pirmajā impīčmenta prāvā, Tramps attiecies ierasties Senātā sniegt liecības.
papildināta visa ziņa