Komitejā liecības sniegs četri tieslietu profesori par konstitucionālo pamatojumu nākamajiem soļiem impīčmenta procesā.
Tieslietu komitejas priekšsēdētājs ir demokrāts Džerijs Nādlers, kurš trešdien sēdes atklāšanā paziņoja, ka Tramps riskējis ar ASV nacionālo drošību, lai gūtu labumu saviem centieniem tikt pārvēlētam 2020.gadā.
Tramps "tieši un atklāti uzaicināja ārvalstu iejaukšanos mūsu vēlēšanās", pavēstīja Nādlers. "Viņš gribēja apdraudēt mūsu drošību un viņa amatu personīgiem, politiskiem labumiem."
Tikmēr Tramps trešdien nosodīja Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas galīgo ziņojumu par impīčmenta izmeklēšanas rezultātiem, nodēvējot to par joku.
"Tas, ko viņi dara, ir ļoti slikti mūsu valstij," pavēstīja Tramps. "Tas ir joks."
Galīgajā ziņojumā par impīčmenta izmeklēšanas rezultātiem teikts, ka pierādījumi par Trampa ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu ir pārliecinoši.
"Pierādījumi par prezidenta ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu ir pārliecinoši, un tādi ir arī pierādījumi par Kongresa darba traucēšanu," teikts ziņojumā.
"Impīčmenta izmeklēšanā noskaidrots, ka prezidents Tramps personīgi, un rīkojoties caur aģentiem ārpus ASV valdības, lūdzis ārvalsts, Ukrainas, valdības iejaukšanos, lai sekmētu savu pārvēlēšanu," apgalvots 300 lapaspušu biezajā dokumentā.
Komitejas priekšsēdētājs Ādams Šifs norādījis, ka apsūdzības par Kongresa darba traucēšanu vien ir pietiekams pamats prezidenta impīčmentam.
Apkopojot liecības, kuras Kongress uzklausījis vairākas nedēļas, ziņojuma autori atzinuši, ka Tramps esot apturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai to piespiestu uzsākt izmeklēšanu pret viņa sāncensi - demokrātu iespējamo kandidātu uz prezidenta amatu Džo Baidenu.
Dokumentā teikts, ka Baltā nama saimnieks esot ASV ārpolitiku pakļāvis savu politisko interešu īstenošanai.