Līdz šim ģenētiski modificētu cūkas orgānu transplantēšanas mēģinājumi nav bijuši sekmīgi. Taču šīs pārstādīšanas līdz šim sekmīgā norise ļāvusi to zinātniekiem jau nosaukt par vēsturisku sasniegumu transplantācijas jomā.
Masačūsetsas vispārējā slimnīca ir Hārvarda Universitātes Medicīnas fakultātes lielākā slimnīca Bostonā.
Slimnīca izplatītajā paziņojumā pavēstīja, ka pacientam Ričardam Slejmenam bijusi nieru slimība galējā stadijā, tāpēc bija nepieciešama transplantācija. Ģenētiski modificētu cūkas nieri ārsti veiksmīgi transplantējuši viņam četras stundas ilgušā operācijā 16. martā. Niere R. Slejmena organismā pašlaik funkcionējot labi, un viņam vairs nav nepieciešama dialīzes procedūras veikšana.
2018. gadā viņam tika veikta miruša cilvēka nieres pārstādīšana, taču pērn tā vairs nefunkcionēja atbilstoši un nācās atsākt dialīzi. Tāpēc viņu ārstējošie ārsti ierosināja apsvērt cūkas nieres pārstādīšanu. Viņam pārstādītā cūkas niere modificēta uzņēmumā eGenesis, izņemot kaitīgus cūkas gēnus un pievienojot atsevišķus cilvēka gēnus, lai uzlabotu tās saderību ar cilvēka organismu.
R. Slejmens paziņojumā izteica cerību, ka sekmīgā transplantācija būs jauns sākums ne tikai viņam, bet arī daudziem citiem pacientiem.