Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 29. februāris

Juris Tihonovs

Navaļnija bēres tiek plānotas piektdien Maskavā

Ieslodzījuma vietā mirušā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki paziņojuši, ka atvadu ceremonija plānota piektdien, 1. martā, Dievmātes ikonas Remdē manas bēdas baznīcā Marjinas municipālajā rajonā Maskavā pulksten 14.00.

NATO nav plānu sūtīt kaujas vienības uz Ukrainu

NATO nav plānu sūtīt kaujas vienības uz Ukrainu, paziņojis alianses ģenerālsekretārs pēc tam, kad Francijas prezidents Emanuels Makrons izteicās, ka "nevar izslēgt" Rietumu karavīru nosūtīšanu uz Ukrainu nākotnē, lai nepieļautu Krievijas uzvaru pār Ukrainu, vēsta AP.

Baidena atbalsts ceļ Rites izredzes vadīt NATO

ASV prezidents Džo Baidens atbalsta Nīderlandes premjerministra Marka Rites iecelšanu par NATO nākamo ģenerālsekretāru, atsaucoties uz augstas ASV amatpersonas šonedēļ teikto, vēsta portāls Politico. Medijs arī vēsta, ka M. Rites kandidatūra jau ieguvusi ap divu trešdaļu NATO dalībvalstu atbalstu.

Uz Ukrainu helikopteru aizdzinušais nošauts Spānijā

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka Kremlim neesot nekādas informācijas par bijušā Krievijas kara lidotāja, uz Ukrainas teritoriju kopā ar helikopteru dezertējušā Maksima Kuzminova nošaušanu Spānijā, vēsta Interfax.

Zelenskis Elizejas pilī parakstīs drošības garantiju līgumu ar Franciju

Paredzams, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šodien Elizejas pilī Parīzē kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu parakstīs divpusējo līgumu par drošības garantijām Ukrainai, vēsta France24.com. Līdzīgu divpusējo līgumu, kurā pausta apņemšanās palīdzēt Ukrainai ar modernu bruņojumu un karavīru apmācību, janvārī Ukraina parakstīja ar Apvienoto Karalisti.

Prasa Izraēlai garantēt iedzīvotāju drošību Rafahā

ASV, Ēģiptes, Izraēlas un Kataras pārstāvji vakar tikās Ēģiptes galvaspilsētā Kairā, cenšoties izstrādāt vienošanos par karadarbības pauzi Gazas joslā un palestīniešu islāmistu kaujinieku sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu, vēsta AFP.

Nadeždinu CVK nereģistrē prezidenta vēlēšanām

Kremļa sākto karu Ukrainā relatīvi kritizējošais politiķis Boriss Nadeždins, kura kandidatūru Krievijas prezidenta vēlēšanām martā vakar atteicās reģistrēt Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), solījis pārsūdzēt tās lēmumu Augstākajā tiesā.

Pēc vēža atklāšanas turpinās pildīt pienākumus

Karalis Čārlzs III pēc audzēja atklāšanas sāks ārstēšanās kursu ambulatori, sākotnēji nepiedaloties publiskos pasākumos, taču turpinās pildīt valstiskos pienākumus, iepazīstoties ar viņam apstiprināšanai nosūtītiem dokumentiem un turpinot iknedēļas tikšanās ar Apvienotās Karalistes premjerministru Riši Sunaku, atsaucoties uz Bakingemas pils paziņoto, vēsta BBC.